مقالات

تربیت صدقه

بشن

فضیلت صدقه دادن از دیگر سنت های رسول خدا(ص) که در این روایت به آن اشاره شده صدقه دادن است. کمتر مستحبی است که به پایه صدقه دادن برسد و روایات بر استحباب این عمل دلالت دارند؛ حتی بر کسانی که خارج از مذهبند و حتی نسبت به حیوانات. ابن سنان می گوید: “امام صادق(ع) فرمود: برای شیطان هیچ چیز ... ادامه مطلب »

آرامش با طعم طبیعی!

aramesh-tabiat-54

کسب آرامش از‌طریق طبیعت حجت‌الله ایمانی‌زاده وقتی در خانۀ خودمان و معمولاً در شهر‌ها زندگی می‌کنیم، بین اشیای فلزی‌، سیمانی‌، ‌پلاستیکی و‌… محصوریم و زندانی مواد مصنوعی هستیم‌. در زندگی آپارتمان‌نشینی که خانه‌ها روز‌به‌روز کوچک و کوچک‌تر می‌شوند، دیوار‌ها هم به انسان فشار می‌آورند؛ اما وقتی به دل طبیعت می‌زنیم، خودمان را بین درخت و رود و کوه و محیطی ... ادامه مطلب »

فرزندی در کنار خانواده

farazand-taraz

فرزند طراز کدام است؟ حضور فرزندی که هم‌راستا با الگوهای صحیح خانواده گام برمی‌دارد و بعضاً خود نیز الگویی برای خانواده می‌شود تا در مسیر درستی حرکت کند از مهمترین برکاتی است که می‌توان در یک خانواده‌ی سالم به آن اشاره کرد و طبعاً این کودک به واسطه‌ی تربیت صحیح والدین و دیگر اعضای خانواده و راه و منشی که ... ادامه مطلب »

قیام پانزده خرداد

75741508787103225981841981621981134564

قیام پانزده خرداد قیام خونین پانزده خرداد دیباچه رفراندوم ساختگی حمله به مدرسه فیضیه قم محرم  ۱۳۸۳ هجری قمری و مقدمات قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ تظاهرات دهم محرم ۱۳۸۳ بخشی از سخنان تاریخی امام خمینی« قدس سره» دستگیری امام قدس سره و قیام خونین ۱۵ خرداد مقدمه این که، چه عواملی در پیروزی انقلاب اسلامی و واژگونی رژیم ۲۵۰۰ ... ادامه مطلب »

از پروژه عادی سازی کشف حجاب تا اهانت به مراجع تقلید و مبانی اسلام + تصاویر

76324-227454-1400135329

رصد مواضع رییس جمهور و وزیر ارشاد طی چند ماه گذشته به خوبی نشان میدهد بارها و بارها رفع فیلتر «فیس بوک» یکی از محورهای اصلی سخنان آنها بوده است. هجمه ی همه جانبه ضد انقلاب به اعتقادات مسلمانان و مبانی اسلام مدتهاست توسط شبکه های ماهواره ای و سایت های خارج از کشور دنبال می شود و طی سالهای ... ادامه مطلب »

کشف رابطه فیس‌بوک با مک‌دونالد و کوکاکولا!

76231-227281-1400067290

شعار شبکه اجتماعی “فیس بوک” چیست؟ آمریکایی ها به دنبال این هستند که سیطره فرهنگی خود را بر جهان توسعه دهند که بعضی ها معادل “آمریکنیزیشن”(آمریکایی کردن) یا “مک دونالدیزیشن” به معنای مک دونالدی کردن دنیا یا “کوکاکولازیشین” را مطرح کرده اند. رسانه و فضای مجازی امروز موتور تولید مدل‌های سبک زندگی است. قطعاً رسانه علی‌رغم محدودیت‌هایی که در عرصه‌ی ... ادامه مطلب »

مشکلات مراجعه به آتلیه

11-2-210x168

داشتن یادگاری از هر دورانی در زندگی از مواردی است که هر کسی سعی می کند تا به شکل های گوناگون برای خود آن را فراهم نماید. عکس و گرفتن عکس نیز یکی یا بهتر است بگوییم عمده ترین روش … داشتن یادگاری از هر دورانی در زندگی از مواردی است که هر کسی سعی می کند تا به شکل ... ادامه مطلب »

مشکل بدحجابی از کجا شروع شد؟

99716613680778283669-210x140

معروف حجاب، غروب زن عروسکی و طلوع زن انقلابی در مطبوعات؛ اما مشکل بدحجابی از جایی برای جامعه نمود پیدا کرد که برخی از دولتمردان الگوی حجاب کت و دامن، رفاه طلبی، و زندگی لوکس را تبلیغ کردند و برخی فرزندان مسئولین هم دوچرخه سواری بانوان در ملاء عام و… را مطرح کردند؛ در حالی که دشمن با تمام قدرت ... ادامه مطلب »

طعنه ای بر معلم باحجاب؛ ورود آقایان ممنوع!

VOROOD-AGHAYAN-MAMNOOE15-210x139

آنچه که در این فیلم به نمایش گذاشته شده است (با غرض یا بی غرض) ذهن مخاطب را به سمت معلمان محجبه سوق می دهد ولی سؤال اینجاست که آیا نماد معلم محجبه و مذهبی در جامعه ما مدیر به نمایش در آمده در این فیلم است؟ تأثیر سینما و تلویزیون در شخصیت پردازی و اثر بخشی یکی از عوامل ... ادامه مطلب »

امام(ره): سراغ فحشا بروید نمی توانید فکر کنید

7a46b66afbceea57daf15b11358e901c-210x175

مغز جوانی که عادت کرد به فحشا دیگر نمی تواند فکر کند…. دادستان انقلاب موظف است مجلاتی که بر ضد مسیر ملت و توطئه گر است تمام را توقیف کند. آن آزادی که آن ها برای مملکت ما می خواستند، آن آزادی بود که جوان های پسر ما و هم جوان های دختر ما را به تباهی بکشند. آن آزادی ... ادامه مطلب »