مصاحبه

به فرزندان خود خواهر و برادر هدیه دهید‬ / خانم دکتری که پنج فرزند و دو دکترا دارد + فیلم

80262-240514-1403076847

بسیاری از جوانان به خصوص دخترخانم های محترم بر این عقیده هستند، که ازدواج و فرزندآوری دو موضوعی هستند که باعث عقب افتادگی اجتماعی و تحصیلی آنها می شوند، موضوعاتی که به گفته بسیاری از افراد موفق، از مهم ترین علل پیشرفت و موفقیت شان است. خانم دکتر مریم اردبیلی، علاوه بر آنکه صاحب سه فرزند دختر و دو فرزند ... ادامه مطلب »

پرونده شعبانیه: حکومتی متکی به شمشیر

139303130814369832899513

پناهیان: «حکومت متکی به شمشیر» یک تلقی عوامانه از حکومت مهدوی است خبرگزاری تسنیم: استاد دانشگاه هنر معتقد است:‌ اگر بهره‌گیری از شمشیر بدون توجه به قواعدش بیان شود، آن وقت تصویری که دشمنان امام‌زمان(عج) از ایشان به جهان ارائه می‌دهند و مردم را از ایشان می‌ترسانند، تأیید می‌شود. تصویر یک سلطان ستمگر و بی‌تدبیر. «انتظار عامیانه» عنوان اولین فصل ... ادامه مطلب »

حدود پوشش در خانواده/مصاحبه

10650-210x182

به نظر شما حیا در خانواده به چه معناست؟ آیا لازم است در روابط خانوادگی بین خواهر و برادر یا حتی در محضر پدر یا مادر یا سایر محارم حجاب خاصی را رعایت کرد؟ پس تفاوت معنای محرم و نامحرم … به نظر شما حیا در خانواده به چه معناست؟ آیا لازم است در روابط خانوادگی بین خواهر و برادر ... ادامه مطلب »

اذیت نمی شوی با این پارچه دراز دور برت؟

1372398618261101-210x139

گفتم؛ راستی… هر کسی در کنار تکالیفش، حقوقی هم دارد. حق من این نیست که زنان جامعه ام با موهای رنگ کرده ی پریشان و صد جور جراحی زیبایی، چشم های همسر من را به دنبال خودشان بکشانند.   داشتم سجاده آماده می کردم برای نماز، همین که چادر مشکی ام را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر ... ادامه مطلب »

کامل ترین دوره آموزشی امر به معروف و نهی از منکر توسط امام خامنه ای(دامت برکاته)

Dorh

مجموعه ای از رهنمودهای امام خامنه ای دامت برکاته پیرامون بزرگترین و مظلومرین واجب فراموش شده اسلام، امر به معروف و نهی از منکر، جهت گسترش فرمایشات ایشان و ایجاد الگویی برتر در این فریضه عظیم الهی به کوشش معاونت جریان سازی رهپویان معروف گردآوری شده است که در قالب کلیپ های صوتی متنوع و باکیفیت آماده شده است. امید ... ادامه مطلب »

خاطرات جذاب آمرین به معروف در محیط کوه

dd

در کوه چگونه تذکر دهیم؟ با تشکر از آقای ” محمد رضا ” که تجربه شان را ارسال فرمودند.  با چند تا از رفقا قرار گذاشتیم که جمعه صبح بریم کوه. تو راه خیلی بحث کردیم که اگه منکری دیدیم چه جوری تذکر بدیم . مثل خیابون بگیم و رد شیم؟؟ یا شیوه های دیگه ای هم وجود داره؟  ما ... ادامه مطلب »

خاطرات جذاب آمرین به معروف در موضوع حفظ روحیه مقاومت

CATZSAWQCARGGX5MCALJFL45CA2EDO5KCAVJCZVICA8X5PWWCA0CEV2VCAVWT0WKCA26A34ECA4ID2C5CAUOH0YOCAFI0DE9CAYIOBQ2CABD3N9VCAOP2A5DCANHBQ3ZCAF3IMLBCA900XN0CANT6PYACAAB8P68

نمونه ای از امربه معروف شهید «سیدمحمد صنیع خانی» به مسائل فردی و اجتماعی اهمیت زیادی قائل بود. او علاوه بر رعایت آداب و اخلاق اسلامی در همۀ زمینه ها به این مسائل اهمیت ویژه ای می داد. یادم نمی رود، سال ۶۵ دشمن اقدام به بمباران هوایی کرد و جمع زیادی از اهالی محلّه را به خاک و خون ... ادامه مطلب »

تضاد حق همسر با والدین!

thumb2_27352

حجت الاسلام طباطبایی گفت: گاهی دو حق در تضاد با هم قرار می گیرند. نمی شود به بهانه یکی از دیگری باز ماند. باید هر کدام از وظایف را در محدوه خود اجرا کرد.   مادر، پدر، فرزند؛ زیباترین واژگان جهان که قداستی از جنس عشق الهی دارند. عشقی از اعلا ترین جنس ها. پای عشق که به میان آید، ... ادامه مطلب »