خانه » تربیت و آموزش اسلامی » شخصیت های تربیت و آموزش

شخصیت های تربیت و آموزش

خاطرات مردان خدا در ماه خدا-۲ روزه با طعم شکنجه و آزار/ مزه غذای سرد و آب گرم افطار، بعد از ۲۵ سال

82327-246522-1404557102

کیسه پارچه‌ای بیرونی مشکم را با آب خیس کردم و آن را به دیوار راهرو جلوی آسایشگاه که هم ســـایه دار و هم در مسیر باد بود، آویزان کردم، به امید آن که به هنگام افطار آبی گوارا و خنک خواهم نوشید. ماه رمضان با تمام خیر و برکتش فرا رسیده است، اما شاید گرمی هوا و روزهای طولانی آن، ... ادامه مطلب »

به ما «خمینی‌چی» گفتند و ما احساس عزت کردیم+تصاویر

13920319195349271658123

به ما «خمینی‌چی» گفتند و ما احساس عزت کردیم خبرگزاری تسنیم: «عبدالرحیم وسیف» تاجیک و «عباس کادی‌اغلو»ی ترک از امام می‌گویند، می‌گویند: امام به ما عزت داد. مسلمان بودیم، در کشورهای مسلمان، اما احساس حقارت می‌کردیم، خمینی آمد و ما را زنده کرد. خبرگزاری تسنیم: نگاه به یک پدیده جهانی به نام «امام خمینی» از زاویه تنگ و تاریک یک ... ادامه مطلب »

اگر جنگ است، با شدت ایستادگی و اقتدار پیامبر در مذاکرات /زندگی پیغمبر را میلی متری باید مطالعه کرد‎

77813-231912-1401120195

اگر جنگ است، با شدت ایستادگی و اقتدار پیامبر در مذاکرات /زندگی پیغمبر را میلی متری باید مطالعه کرد‎ نظام اسلامی که پیغمبر گرامی اسلام آن را پایه گذاری نمود، به عنوان یک الگوی تمام عیار برای همیشه تاریخ بنا نهاده شد تا به عنوان یک نظام نمونه و الگو؛ پیام آزادی، بیداری و خوشبختی انسان را به همه دل ... ادامه مطلب »

سی سال استغفار ،به خاطر یک شکر

76693-228619-1400411328

سی سال است که از یک جمله «الحمد للّه‌» که بر زبانم جاری شد، استغفار می‌کنم. ابن خلّکان در «وفیات الاعیان‌» نوشته است که سرّی سقطی (۱) گفت: سی سال است که از یک جمله «الحمد للّه‌» که بر زبانم جاری شد، استغفار می‌کنم. گفتند: چگونه؟ گفت: شبی حریقی در بازار رخ داد. بیرون آمدم ببینم که به دکان من ... ادامه مطلب »

جانباز افراطی!

janbaz

می‌گفت: جانبازی ویلچری و قطع نخاعی هست که در یک محله ای جنوبی در تهران که اسم می‌برد طبقه دوم مستاجرند، هر روز همسر ویلچری تک و تنها شوهرش را از روی پله‌ها بالا و پایین می برد، زن و شوهر نیز با وجود کوه مشکلات هیچ توقعی از هیچ کسی ندارند و تا حالا صدایشان در نیامده است. جانباز ... ادامه مطلب »

همسر رئیس جمهور بخواند

hamsar-reese-jomhoor

اشاره به این نکته ضروری است که به دلیل بالا بودن حوزه نفوذ و تاثیر گذاری کلام و رفتار این بانوان، کوچکترین عملکرد آنها می تواند به همان اندازه که فرصت زا است، آسیب زا نیز باشد و نه تنها کشور و فرهنگ جامعه بلکه هویت اسلامی را نیز به خطر بیندازد، مانند آنچه که در جنگ جمل اتفاق افتاد ... ادامه مطلب »

امام(ره): سراغ فحشا بروید نمی توانید فکر کنید

7a46b66afbceea57daf15b11358e901c-210x175

مغز جوانی که عادت کرد به فحشا دیگر نمی تواند فکر کند…. دادستان انقلاب موظف است مجلاتی که بر ضد مسیر ملت و توطئه گر است تمام را توقیف کند. آن آزادی که آن ها برای مملکت ما می خواستند، آن آزادی بود که جوان های پسر ما و هم جوان های دختر ما را به تباهی بکشند. آن آزادی ... ادامه مطلب »

ماموریت زیبای یک زن

madar-back_www.Patugh.ir-3

حقیقت این است که اگر افق دید خود را یک کم بالاتر ببریم، مشاهده می‌کنیم که هر کدام از خانه‌های دنیای اسلام یک تپه احده، و یک موقعیت استراتژیک است که اگر درست حفظ بشود و دشمن نتواند به آن نفوذ کند شکست دادن اسلام محاله. چون در آن خانه انسان‌های متعادل و از همه لحاظ تأمین شده‌ای تربیت می‌شوند ... ادامه مطلب »

نتیجه صبوری /بانوی آمریکایی:در حرم امام رضا (ع) احساس امنیت می‌کنم

صبر

یک بانوی آمریکایی که در حرم مطهر رضوی با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد، گفت: در حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) احساس امنیت و آرامش می‌کنم. آستان قدس رضوی، ایمی که ساکن نیویورک است اظهار داشت: عشق و علاقه‌ای که بین خانواده‌های ایرانی وجود دارد، استحکام خانواده و احترام متقابلی که بین پدر و مادر و فرزندان ... ادامه مطلب »

او این چنین همسری بود، اما بعضی ها…

238708_59123-210x135

او این چنین مادری بود اما بعضی ها…………. او این چنین همسری بود اما بعضی ها ……. به هر حال حضرت آقا مادران شهید را مظهر عظمت زن مسلمان در میدان و فرهنگ و سیاست می دانند، اما بعضی ها به دنبال مطرح کردن نمادهای زن فرهنگی و سیاسی ……… این بعضی ها همیشه منفعلند. او این چنین همسری بود، ... ادامه مطلب »