دانشنامه

توسل چیست؟

tavasol

آیه توسل مورد تایید قرآن است ؟،آیا می توانیم به انسان های مرده ای که هم اکنون در بین مان نیستند، متوسل شویم؟، آیا توسل در دین های دیگر هم وجود داشته است؟ ، انواع توسل کدامند ؟، آیا می توانیم به انسان های که معصوم نیستند متوسل شویم ؟ و… آیه توسل مورد تایید قرآن است ؟،آیا می توانیم ... ادامه مطلب »

تربیت صدقه

بشن

فضیلت صدقه دادن از دیگر سنت های رسول خدا(ص) که در این روایت به آن اشاره شده صدقه دادن است. کمتر مستحبی است که به پایه صدقه دادن برسد و روایات بر استحباب این عمل دلالت دارند؛ حتی بر کسانی که خارج از مذهبند و حتی نسبت به حیوانات. ابن سنان می گوید: “امام صادق(ع) فرمود: برای شیطان هیچ چیز ... ادامه مطلب »

آسیب های خانوادگی پیش از ظهور/اینفوگرافی

fam13-210x157

از ویژگی های خانواده های مهدی باور، شناخت آسیب ها و آفات خانوادگی در دوران پیش از ظهور و حفاظت و پاک نگهداری حریم خانه و خانواده از آسیب ها و آفات آخرالزمانی و جایگزینی « فرهنگ انتظار» در برابر « فرهنگ ابتذال » است. بر این اساس، در گام نخست، شناخت آسیب ها می تواند مقدمه ای برای رویارویی ... ادامه مطلب »

پرونده شعبانیه :چگونه امام زمان (عج) از ما راضی می شود؟

79625-237998-1402504590

فضیل گفت از حضرت ابو جعفر علیه السّلام شنیدم می‌فرمود : هر کس بدون امام بمیرد مرگ او چون مردن مردم جاهلیت است . در زمان انتظار ظهور امام زمان (عج) هستیم ، چه کار کنیم تا آقا از ما راضی و خشنود باشند؟  رضایت امام زمان(عج) همان رضایت خدا است؛ بنابراین اگر ما خداوند را از خود راضی و خشنود ... ادامه مطلب »

از روی حیا هیچ کار نیکی را ترک نکنید

13920128212840643398183

از روى حیا، هیچ کار نیکى را ترک نکنید   مؤمن هیچ کار خیرى را هم از روى خجالت و حیا ترک نمى‌کند. به بعضیها مى‌گویند: آقا! چرا فلان جا نماز یا نافله یا نماز اوّل وقتتان را نخواندید؟ مى‌گویند خجالت کشیدیم! نه؛ از روى حیا، هیچ کار نیکى …   مؤمن هیچ کار خیرى را هم از روى خجالت ... ادامه مطلب »

غنچه های زندگی را نزنیم!

غنچه‌های زندگی را نزنیم!

در طول زندگی همۀ رفتارها و عملکردهای کودکانمان مناسب و مورد رضایت ما نیست. حتی گاهی رفتارهایی از کوکانمان سر می‌زند که لازم است با آن برخورد جدی صورت گیرد؛ اما نکتۀ مهم این است که چگونه باید کودکان را از عملی اشتباه باز داشت؟ تنبیه به‌طور کلی مردود نیست. تنبیه در کنار تشویق اگر به‌موقع استفاده شود، باعث سوق‌دادن ... ادامه مطلب »

کودکان مودب؛ اولویت اول

کودکان مؤدب؛ اولویت اول

به‌طور کلی همه بر این نکته واقفند که والدینی که خودشان مؤدب نیستند، معمولاً کودکان باادبی نیز نخواهند داشت؛ چراکه آن‌ها الگوی کودک خود هستند؛ اما ازسویی‌دیگر، کودک برای مؤدب‌بودن باید بداند که اصولاً رفتار مؤدبانه چیست؟ پس باید به او کمک کرد تا این رفتارها را بشناسد. دراین‌باره نباید فراموش کرد که کودک نیاز به یادآوری دارد. بنابراین پیگیری ... ادامه مطلب »

نهی از منکر ورود به حریم خصوصی نیست؟!

142-210x207

من شهروند هزاره سوم هستم، آزادم آنگونه که می خواهم زندگی کنم، برای چگونه بودنم از هیچ کس نظر نمی خواهم حتی شما! همه روشنفکران جهان هم با صدایی بلند می گویند حریم خصوصی محدوده و خط قرمز زندگی هرکسی … من شهروند هزاره سوم هستم، آزادم آنگونه که می خواهم زندگی کنم، برای چگونه بودنم از هیچ کس نظر ... ادامه مطلب »

مردم چه چیزهایی را منکرات می دانند؟

141-210x157

امروز دست هایی تلاش می‏کنند تا فساد را به صورت نامحسوس، نه آن طوری که شما در خیابان آن را ببینید و بفهمید و مشاهده کنید، به شکل‏های گروهکی ، ترویج کنند و جوانان را به فساد بکشانند؛ پسرها را … امروز دست هایی تلاش می‏کنند تا فساد را به صورت نامحسوس، نه آن طوری که شما در خیابان آن ... ادامه مطلب »

راه هتاکی به ناهیان از منکر را اینگونه مسدود کنیم

89f1dd51c81-210x140

چرا برخی از مردم از امر به معروف و نهی از منکر دیگران نارحت می‏شوند ؟ یا اینکه چرا برخی در جامعه نسبت به این فریضه گستاخ شده و آن را به شکل عملی و نظری مورد اهانت، هجوم و تمسخر قرار می ‏دهند و در برابر آمران و ناهیان هتاکی می ‏کنند؟   امر به معروف و نهی از ... ادامه مطلب »