خانه » تربیت و آموزش اسلامی

تربیت و آموزش اسلامی

شرح دعای بیست و نهم ماه مبارک رمضان

ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ غَشّنی بالرّحْمَةِ وارْزُقْنی فیهِ التّوفیقِ والعِصْمَةِ وطَهّرْ قلْبی من غَیاهِبِ التُّهْمَةِ یا رحیماً بِعبادِهِ المؤمِنین. خدایا بپوشان در آن با مهر و رحمت و روزى کن مرا در آن توفیق و خوددارى و پاک کن دلم را از تیرگیها و گرفتگى‌هاى تهمت اى مهربان به بندگان با ایمان خود. فیض فراگیر شرح دعای روز بیست ... ادامه مطلب »

توسل چیست؟

tavasol

آیه توسل مورد تایید قرآن است ؟،آیا می توانیم به انسان های مرده ای که هم اکنون در بین مان نیستند، متوسل شویم؟، آیا توسل در دین های دیگر هم وجود داشته است؟ ، انواع توسل کدامند ؟، آیا می توانیم به انسان های که معصوم نیستند متوسل شویم ؟ و… آیه توسل مورد تایید قرآن است ؟،آیا می توانیم ... ادامه مطلب »

یک جرعه حیا در ماه رمضان

Food & Beverage

ماه روزه و صوم یعنی “خودداری از کارهائی است که هماره دل آدمیان بدان مشتاق و نفسها بدان اشتهای سیری ناپذیر دارند “.  ماه رمضان آغاز شده و با گذشت چندین روز از شروع ماه بندگی خدا، همچون سال های گذشته طبق آمار وقوع جرایم با کاهش قابل ملاحظه ای رو به رو بوده است. بر اساس آمارهای پلیس، در ... ادامه مطلب »

خاطرات مردان خدا در ماه خدا-۲ روزه با طعم شکنجه و آزار/ مزه غذای سرد و آب گرم افطار، بعد از ۲۵ سال

82327-246522-1404557102

کیسه پارچه‌ای بیرونی مشکم را با آب خیس کردم و آن را به دیوار راهرو جلوی آسایشگاه که هم ســـایه دار و هم در مسیر باد بود، آویزان کردم، به امید آن که به هنگام افطار آبی گوارا و خنک خواهم نوشید. ماه رمضان با تمام خیر و برکتش فرا رسیده است، اما شاید گرمی هوا و روزهای طولانی آن، ... ادامه مطلب »

به فرزندان خود خواهر و برادر هدیه دهید‬ / خانم دکتری که پنج فرزند و دو دکترا دارد + فیلم

80262-240514-1403076847

بسیاری از جوانان به خصوص دخترخانم های محترم بر این عقیده هستند، که ازدواج و فرزندآوری دو موضوعی هستند که باعث عقب افتادگی اجتماعی و تحصیلی آنها می شوند، موضوعاتی که به گفته بسیاری از افراد موفق، از مهم ترین علل پیشرفت و موفقیت شان است. خانم دکتر مریم اردبیلی، علاوه بر آنکه صاحب سه فرزند دختر و دو فرزند ... ادامه مطلب »

تربیت صدقه

بشن

فضیلت صدقه دادن از دیگر سنت های رسول خدا(ص) که در این روایت به آن اشاره شده صدقه دادن است. کمتر مستحبی است که به پایه صدقه دادن برسد و روایات بر استحباب این عمل دلالت دارند؛ حتی بر کسانی که خارج از مذهبند و حتی نسبت به حیوانات. ابن سنان می گوید: “امام صادق(ع) فرمود: برای شیطان هیچ چیز ... ادامه مطلب »

آسیب های خانوادگی پیش از ظهور/اینفوگرافی

fam13-210x157

از ویژگی های خانواده های مهدی باور، شناخت آسیب ها و آفات خانوادگی در دوران پیش از ظهور و حفاظت و پاک نگهداری حریم خانه و خانواده از آسیب ها و آفات آخرالزمانی و جایگزینی « فرهنگ انتظار» در برابر « فرهنگ ابتذال » است. بر این اساس، در گام نخست، شناخت آسیب ها می تواند مقدمه ای برای رویارویی ... ادامه مطلب »

آرامش با طعم طبیعی!

aramesh-tabiat-54

کسب آرامش از‌طریق طبیعت حجت‌الله ایمانی‌زاده وقتی در خانۀ خودمان و معمولاً در شهر‌ها زندگی می‌کنیم، بین اشیای فلزی‌، سیمانی‌، ‌پلاستیکی و‌… محصوریم و زندانی مواد مصنوعی هستیم‌. در زندگی آپارتمان‌نشینی که خانه‌ها روز‌به‌روز کوچک و کوچک‌تر می‌شوند، دیوار‌ها هم به انسان فشار می‌آورند؛ اما وقتی به دل طبیعت می‌زنیم، خودمان را بین درخت و رود و کوه و محیطی ... ادامه مطلب »

پرونده شعبانیه: حکومتی متکی به شمشیر

139303130814369832899513

پناهیان: «حکومت متکی به شمشیر» یک تلقی عوامانه از حکومت مهدوی است خبرگزاری تسنیم: استاد دانشگاه هنر معتقد است:‌ اگر بهره‌گیری از شمشیر بدون توجه به قواعدش بیان شود، آن وقت تصویری که دشمنان امام‌زمان(عج) از ایشان به جهان ارائه می‌دهند و مردم را از ایشان می‌ترسانند، تأیید می‌شود. تصویر یک سلطان ستمگر و بی‌تدبیر. «انتظار عامیانه» عنوان اولین فصل ... ادامه مطلب »

پرونده شعبانیه :چگونه امام زمان (عج) از ما راضی می شود؟

79625-237998-1402504590

فضیل گفت از حضرت ابو جعفر علیه السّلام شنیدم می‌فرمود : هر کس بدون امام بمیرد مرگ او چون مردن مردم جاهلیت است . در زمان انتظار ظهور امام زمان (عج) هستیم ، چه کار کنیم تا آقا از ما راضی و خشنود باشند؟  رضایت امام زمان(عج) همان رضایت خدا است؛ بنابراین اگر ما خداوند را از خود راضی و خشنود ... ادامه مطلب »