خانه » تحلیل هفته

تحلیل هفته

تشدید افکار اسلام هراسانه در آلمان

farhangnews_108130-305857-1420272786

بررسی علل پوشش اخبار جنایات داعش در دنیا استراتژی رسانه ای دنیا در قبال جنایات داعش/تشدید افکار اسلام هراسانه در آلمان بر اساس نظرسنجی های صورت پذیرفته تمایلات ضد اسلامگرایانه در آلمان رشد چشمگیری داشته است. به گزارش گروه بین الملل فرهنگ نیوز، با گذشت مدت زمان کوتاهی از برگزاری تجمع کوچکی در شهر درسدن آلمان که در آن رفتارها ... ادامه مطلب »

خوشبختی خانواده با امر به معروف و نهی از منکر

1_138909030611

بسیاری از مشکلات خانواده‌ها در زندگی ریشه در عدم شناخت آن‌ها نسبت به خوبی و نیکی در مقابل گناه و بدی دارد. از آنجا که خانواده اولین محیطی است که منشِ فرزندان در آن شکل می‌گیرد، و والدین اولین مربیانی هستند که قادرند فرزندان خویش را با صفات نیکو آشنا سازند، و با رفتار خویش آن‌ها را در ترک گناهان ... ادامه مطلب »

از گستاخی آمریکا تا لبخند طرف ایرانی

farhangnews_100620-288294-1415606258

آیا توافق نهایی صورت می گیرد؟ اظهارات متناقض طرف غربی در مذاکرات، نشان دهنده آن است که طرف مقابل ایران به دنبال نقره داغ کردن ایران است و سیاست لبخند و اظهار نظرهای منفعلانه نمی تواند در برابر عملکرد متناقض و البته گستاخانه طرف مقابل ایران باشد.  سال ۱۳۸۲، به نوعی آغاز مذاکرات رسمی ایران و طرف غربی، آمریکایی درباره ... ادامه مطلب »

رسالت خبرنگار!

index

مطبوعات و نشریات‌ به‌ لحاظ هدایت‌ مستمر مخاطبان‌ خود و تأثیرگذاری‌ در عمل‌ و رفتار جامعه‌، جایگاه‌ ویژه‌ و بسیار مهمی‌ دارند و بر همین‌ اساس‌ کار مطبوعاتی‌ و رسانه ای به عنوان خط مقدم  فعالیت های فرهنگی باید در اشاعه “معروف” و  “منکر” در لایه های مختلف جامعه خود نمونه کاملی باشد. بر همین اساس قسمتی از رهنمود های ... ادامه مطلب »

جایگاه ایران در نقشه فرهنگی جهان کجاست؟ + نمودار

1

گروه جنگ نرم مشرق- دو استاد علوم سیاسی به نام‌های رونالد اینگلهارت از دانشگاه میشیگان و کریستیان ولزل از دانشگاه لوفانای آلمان، در یک مطالعه جدید با استفاده از اطلاعات مربوط به شرایط و ارزش‌های فرهنگی مناطق مختلف دنیا، نقشه فرهنگی کشورهای جهان را طراحی کرده‌اند. آنها برای طراحی این نقشه فرهنگی، از طرز کار سامانه موسوم به بررسی ارزش‌های ... ادامه مطلب »

خاطرات مردان خدا در ماه خدا-۲ روزه با طعم شکنجه و آزار/ مزه غذای سرد و آب گرم افطار، بعد از ۲۵ سال

82327-246522-1404557102

کیسه پارچه‌ای بیرونی مشکم را با آب خیس کردم و آن را به دیوار راهرو جلوی آسایشگاه که هم ســـایه دار و هم در مسیر باد بود، آویزان کردم، به امید آن که به هنگام افطار آبی گوارا و خنک خواهم نوشید. ماه رمضان با تمام خیر و برکتش فرا رسیده است، اما شاید گرمی هوا و روزهای طولانی آن، ... ادامه مطلب »

«زندگی» به سبک «بندگی»

زندگی2

گروه فرهنگی-اجتماعی برهان/ حجت الاسلام والمسلمین کاظم میرزایی؛ سبک زندگی[۱] به معنای شیوه زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است. این مفهوم در مطالعات فرهنگی به مجموعه رفتارها، مدلها و الگوهای هر فرد اطلاق می‌شود که معطوف به ابعاد هنجاری، رفتاری و معنایی زندگی اجتماعی او بوده و نشان دهنده کم و کیف نظام باورها، کنش‌ها و واکنش های ... ادامه مطلب »

پشت پرده فتنه عراق

داعش: پرچم خود را در لندن به اهتزاز

پشت پرده فتنه عراق   تحولات دو هفته‌ی گذشته‌ی عراق و هجوم نیروهای موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» به شهرهای شمالی و مرکزی این کشور، عراق را وارد مرحله‌ی جدید امنیتی نمود. این حمله در حالی صورت گرفت که کمتر از یک‌ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق با مشارکت گسترده‌ی مردم گذشته بود. رهبر انقلاب در دیدار خود ... ادامه مطلب »

تکفیری‌ها چگونه به اینترنت روی آوردند/ از تولید وحشت تا افشای انحرافات اخلاقی

داعش

گروه بین‌‎الملل مشرق – کلمه «جهادی» به صورت عام به فرد وهابی افراطی گفته می شود که دارای این عقیده است که برای از پای درآوردن بنای کفر، جهاد در راه اسلام بهترین وسیله است، به همین خاطر آنها بهترین راه تبدیل حکومت های غیر اسلامی به اسلامی به زعم خودشان را جنگ با این حکومتها می دانند آن هم ... ادامه مطلب »

خورشید من برآی…

indexامام زمان5

خورشید من برآی… ۱- چند سال قبل در یکی از جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویی، ضمن پرسش‌هایی که درباره مسائل سیاسی روز مطرح شده بود، پرسشی با این مضمون از تریبون خوانده شد؛ «می‌گویید جمهوری اسلامی ایران، یک نظام حکومتی برخاسته از اسلام ناب محمدی(ص) است و از آن با عنوان زمینه‌ساز حکومت‌ جهانی حضرت صاحب‌الزمان(عج) یاد می‌کنید ... ادامه مطلب »