خانه » اخبار » امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر

وصیت‏نامه شهیدان پیرامون امر به معروف و نهى از منکر

1526318_881

شهید خدابخش ضیائى  امر به معروف و نهى از منکر یادتان نرود که اگر در فکرش نباشید، دشمن بر شما مسلط مى‏شود و بر شما ستم مى‏کند؛ پس کارى نکنید که عذاب الهى بر شما نازل شود.  شهید اصغر دهقان سهروفیروزانى برادران و خواهران به مسأله خودسازى و مبارزه با نفس، اهمیت بدهید و در این جبهه هم حضور داشته ... ادامه مطلب »

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی: امر به معروف نیاز به حکم و دستور ندارد

SONY DSC

آیت‌الله حسین علوی گرگانی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به موضوع امنیت گفت: امنیت ایران مرهون تلاش های نیروی انتظامی است که از زحمات شما قدردانی می‌کنیم. باید امنیت از نظر درون و برون مرزی حفظ شودکه نیروی انتظامی در این راستا وظایف مهمی را انجام می‌دهد که برایشان آرزوی موفقیت بیشتر داریم. شما نتیجه خیر و ... ادامه مطلب »

متن‌ کامل‌ قانون‌ حمایت‌ از آمران‌ به‌ معروف

لاریجانی 2

قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی رئیس مجلس برای اجرا، به رئیس جمهور ابلاغ شد. به گزارش تسنیم، طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تیرماه سال ۹۳ از سوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و کلیات آن در ۱۶ مهر همان سال در صحن بهارستان به تصویب ... ادامه مطلب »

امروزه همگی به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر نیاز داریم و نباید از آن غافل شویم.

IMAGE635260890462187500

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن فقیهی شامگاه یکشنبه در سیزدهمین همایش فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از فریضه‌های الهی است، اظهار کرد: علمای شیعه و سنی بر امر به معروف و نهی از ... ادامه مطلب »

رئیس مجلس خبرگان رهبری: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه هر مسلمانی است

Untitled-1

طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر موضوعی بود که امروز پیک بامدادی رادیو سراسری به آن پرداخت. در این برنامه عنوان شد: این طرح دوم اردیبهشت به قانون تبدیل شد اما با امتناع دولت، رئیس مجلس آن را ابلاغ و لازم‌الاجرا کرد، با این حال گویا رئیس جمهور در نامه ای به مقام معظم رهبری خواستار ... ادامه مطلب »

همکاری بین ستاد امر به معروف و نهی از منکر با سپاه قوت گرفت

44268

سردار حسین محبی ، معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه در نشست با جانشین معاونت سازمان های نظامی و قضایی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، در مورد اقدامات شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سپاه  قول همکاری داد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی ستاد احیاء امر به ... ادامه مطلب »

گروه‌های تذکر لسانی در ماه رمضان با آمادگی بیشتر وارد عمل می‌شوند

Untitled-1

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت: در ماه رمضان سال گذشته، هیچ گونه گزارش درگیری از گروه‌های تذکر لسانی دریافت نشد و امسال نیز با استفاده از تجارب سال قبل با انگیزه‌تر و آماده‌تر وارد عمل خواهند شد. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مرکز، نشست ... ادامه مطلب »

اخراج یک بیمار اورژانسی از بیمارستان و بازداشت او به دلیل نهی از منکر در کرج !

IMG11081257

این پزشک با کمک حراست بیمارستان دانشجوی ناهی از منکر را از روی تخت بیمارستان به بیرون از بیمارستان فرستاد که متاسفانه مامور نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان با بیان اینکه کسی حق تذکر دادن به پزشک را ندارد ، وی را بازداشت کرده و این بیمار قلبی را به کلانتری فرستادند! به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)، هفته گذشته ... ادامه مطلب »

امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف دینی و جزو ضروریات است

IMG09032344

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: در تحقق فریضه فریضه امر به معروف و نهی از منکر که آثار و برکات زیادی که دارد باید برنامه محور باشیم. به گزارش قدس آنلاین ازیزد ، محمدعلی طالبی در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان یزد اظهار داشت : امر به معروف و نهی از منکر ... ادامه مطلب »

امر به معروف جالب و خلاقانه یک شهروند

image158769

اگر این قانون تصویب و به مرحله اجرا گذاشته شود خیلی خوب است اما افرادی که واقعاً دغدغه دین را داشته باشند منتظر این حمایت‌ها نمی‌مانند و در حد دینی وظایف شرعی خود عمل می‌کنند حتی اگر قرار باشد بابت این فریضه الهی جان خود را هم تقدیم کنند. امربه‌معروف و نهی از منکر یک از فرایض تأکید شده در ... ادامه مطلب »