خانه » اخبار » آموزشی

آموزشی

فقط زن و شوهرها بخوانند

382078_446785655383646_380897441_n-300x181

خانواده آرام و مومن، کانون حیا :”وقتی مردی به همسرش بگوید دوستت دارم هرگز از خاطر او محو نمی شود. “پیامبراکرم(ص) گاهی اوقات در روابط بین همسران علاوه بر عشق و محبت و روابط زناشویی نکات ریز دیگری وجود دارد که  در بسیار ی از مواقع نادیده گرفته می شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم: ... ادامه مطلب »

با این گونه مردها ازدواج نکنید!

66

می بایست از آمارهای نگران کننده طلاق و نرخ رو به رشد آن و سایر مشکلات ازدواج نا امید نشویم و به جای انفعال، هر یک از ما با عزمی راسخ و همتی مضاعف به سوی تلاش و مجاهدت علمی و فرهنگی گام برداریم و به قدر وسع بکوشیم. حجت الاسلام شهاب مرادی از آن دست روحانیونی است که صحبتهایش ... ادامه مطلب »

خوشبختی خانواده با امر به معروف و نهی از منکر

1_138909030611

بسیاری از مشکلات خانواده‌ها در زندگی ریشه در عدم شناخت آن‌ها نسبت به خوبی و نیکی در مقابل گناه و بدی دارد. از آنجا که خانواده اولین محیطی است که منشِ فرزندان در آن شکل می‌گیرد، و والدین اولین مربیانی هستند که قادرند فرزندان خویش را با صفات نیکو آشنا سازند، و با رفتار خویش آن‌ها را در ترک گناهان ... ادامه مطلب »

مقصود امام حسین(ع) از این جمله «من برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم» چیست؟

93239688677014751120

این سخن، جایگاه اساسى و اصلى امر به معروف و نهى از منکر را نشان مى‏دهد. امام حسین(ع) با این عبارت، مى‏خواهند نقش محورى امر به معروف و نهى از منکر را نشان دهند؛ به گونه‏اى که هدف نهایى قیام خویش را تحقق این امر مى‏دانند. اگر توجهى به جایگاه اصیل امر به معروف و نهى از منکر شود، مقصود ... ادامه مطلب »

ویژه نامه زوجهای جوان/ سخنان سبز

84672-253115-1406183589

سخنان سبز(رهنمودهای مقام معظم رهبری به زوج های جوان) حسادت و غیرت یکدیگر را تحریک نکنید! من همیشه به مردهای جوان توصیه می کنم که شما در معاشرت با نامحرم و حتی محارم کاری نکنید و حرفی نزنید که زنان خود را وادار به حسادت کنید. به دختران جوان هم سفارش می کنم که در برخوردشان با مردهای بیگانه، کاری ... ادامه مطلب »

لباسهای تنگ با بدن چه میکنند+تصاویر

farhangnews_92216-270206-1410950732

ضرورت توجه به سلامتی در پوشش با گسترش شهرنشینی و تلاش جوانان و بانوان برای به اصطلاح به روز بودن و مُد زدگی حاصل از آن، لباس و کفش هایی در میان جوانان رواج میابد که بیش از آنکه تصور شود خطرات و مضرات بسیاری را به بدن متحمل می کند.  پوشش یکی از شئون انسانی است و این شأن ... ادامه مطلب »

۶ راهکار برای تربیت پسران غیرتمند

index

با کمی تامل در سبک و سیاق تربیت دینی در جامعه، به توجه و تمرکز اکثریت افراد بر تربیت دخترانی با حیا و عفیف پی می بریم اما این گونه توجه ها درباره تربیت پسرانی غیرتمند کمتر به چشم می خورد. آیا این امر نشانگر کم اهمیتی این موضوع است؟    آیا تا کنون به راه کارهای تربیت پسرانی غیرتمند ... ادامه مطلب »

سلامت از دیدگاه امام رضا (ع)

emam-reza 879

انسان همیشه به‌دنبال سلامت بوده؛ چرا‌که بدون سلامت، بهره‌گیری از مواهب الهی دیگر و حتی عبادت‌کردن بسیار مشکل می‌شود. همان‌گونه‌که در سایر نیاز‌های بشری خداوند تبارک و تعالی دستورات حیات‌بخش خود را به بشر رسانیده است، در‌خصوص سلامت و طب نیز از‌طریق کتب آسمانی و زبان مبارک معصومین علیهم‌السلام نسخه‌های بی‌بدیل سلامت به بشر ارزانی شده است. یکی از این ... ادامه مطلب »

بدون موبایل میشه زندگی کرد،بدون طلا میشه زندگی کرد،اما…

601995_lsfN7PEB

آب از هر چیزی گرانبهاتر است، بدون موبایل می‌توان زندگی کرد، بدون ماشین می‌توان زندگی کرد، بدون طلا می‌توان زندگی کرد…، اما بدون آب، بیش از چند روز نمی‌توان زنده ماند و حیات نابود خواهد شد. پس آب از هر چیزی ارزشمندتر و گرانبهاتر از هر گنجی است که روی زمین داریم. فرایند تصفیه آب، بسیار هزینه بر و مشکل ... ادامه مطلب »

شرح دعای بیست و نهم ماه مبارک رمضان

ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ غَشّنی بالرّحْمَةِ وارْزُقْنی فیهِ التّوفیقِ والعِصْمَةِ وطَهّرْ قلْبی من غَیاهِبِ التُّهْمَةِ یا رحیماً بِعبادِهِ المؤمِنین. خدایا بپوشان در آن با مهر و رحمت و روزى کن مرا در آن توفیق و خوددارى و پاک کن دلم را از تیرگیها و گرفتگى‌هاى تهمت اى مهربان به بندگان با ایمان خود. فیض فراگیر شرح دعای روز بیست ... ادامه مطلب »