خانه » امر به معروف و نهی از منکر » خاطرات آمرین به معروف

خاطرات آمرین به معروف

ویژگی‌های نماز و امر به معروف منافقین در کلام امام سجاد(ع)

امر-به-معروف

ابوحمزه ثمالی از امام چهارم زین‌العابدین علیه‌السّلام روایت کرده که فرمود: بدرستى که منافق نهى می‌کند و نهى نمى‌‏پذیرد و امر می‌کند به آنچه خود انجام نمی‌دهد و وقتى به نماز مى‏‌ایستد “اعتراض” می‌کند. (التفات و توجهش به غیر خداست.) پرسیدم ای فرزند رسول خدا(ص) “اعتراض” چیست؟ فرمود: هنگامى که به رکوع می‌رود چون چهارپایان فرود می‌شود یعنى از رکوع ... ادامه مطلب »

توصیه ای برای ازدواج خوب‎

images (1)_0

جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و برای سه قفل زندگی اش کلید خواست. به گزارش فرهنگ نیوز، جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و گفت: سه قفل در زندگی ام وجود دارد و سه کلید از شما می خواهم. قفل اول اینست که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم. قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت ... ادامه مطلب »

امام در بیان آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی

indexممممهدوی

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، هفته نامه شما نوشت آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی دبیرکل جامعیت روحانیت مبارز در آستانه عروج عرفانی امام روح الله به بیان خاطراتی از امام خمینی (ره) پرداخت که مشروح آن در ادامه می‌آید: چگونگی آشنایی با امام خمینی (ره) در قم با اولین چهره‏ای که آشنا شدم حضرت امام (ره) بود. در سن ... ادامه مطلب »

ویژگی‌های رفتار حضرت امام به روایت همسر یادگار امام

اکتناما

به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، فاطمه طباطبایی همسر حجت‌الاسلام سید احمد خمینی در کتاب اقلیم خاطرات می‌گوید: در همان روزها، نخستین چیزی که در نظرم جلوه کرد، توجه و محبت آقا به خانم بود.هنگام صرف غذا که همیشه سر ساعت معین بود، کنار سفره می‌نشستیم. خانم در آشپزخانه خودشان غذا را می‌کشیدند، از همین رو آخرین نفری بودند که ... ادامه مطلب »

قرار حاج ‏آقا با دوست دختر و دوست پسرهای اصفهانی!

دوسسسسسسسسسسسست

همانطورکه می دانید در اینترنت سایتی به نام کلوب وجود دارد که دختر و پسرها عضو آن می شوند و در مباحث مختلف شرکت می نمایند. یکی از کلوب های این سایت کلوب اصفهان است که بعضی دختر و پسرهای اصفهانی عضو این کلوب هستند. یک روز که در کلوب اینترنتی اصفهانی دیدم دختر و پسرهای کلوب قرار ملاقات دست ... ادامه مطلب »

دعایی که آیت‌الله بهجت به رهبر انقلاب توصیه کردند

76870-229074-1400519647

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای توصیه‌ای از آیت‌الله بهجت به رهبر انقلاب برای خواندن یکی از ادعیه را منتشر کرد. به گزارش معروف یاران ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد رحلت عالم ربانی، فقیه عالیقدر و عارف روشن ضمیر حضرت ... ادامه مطلب »

لذت و اثر امربه معروف بدون چوب و چماق

چچچ

سفرهای مشهد مقدسی که من برای بچه های دانشگاه تدارک می دیدم غالبا با استقبال پسران و دختران مذهبی روبرو می شد ولی این بار نمی دانم چرا اینگونه امام رضا بین این همه بچه ها صف اول نماز جماعتی ،این افراد به ظاهر غیر مذهبی و مثلا بی حجاب را طلب کرده بود! بگذارید از اول سفر برایتان بگویم ... ادامه مطلب »

خاطراتی از امربه معروف و نهی از منکر امام خمینی(ره)

images خمینی

در بدو ورود به پاریس، نمایندگان کاخ الیزه با امام ملاقات کرده و پیام رسمی دولت را مبنی بر ممانعت از هر گونه فعالیت سیاسی ابلاغ کردند. امام در پاسخ با همان قاطعیتی که با مسئولین عراقی برخورد داشتند، فرمودند: ما فکر میکردیم که اینجا مثل عراق نیست من هر کجا بروم حرفم را می زنم من از فرودگاهی به ... ادامه مطلب »

خاطرات آموزنده امر به معروف در محل کار

images

خاطرات آموزنده امر به معروف در محل کار   امر به معروف غیر مستقیم برخی همکارانم در اداره نسبت به انجام برخی واجبات (مواظبت از بیت المال و…) و ترک محرمات (ریش تراشی ، غیبت ، دروغ و…)کاهل بودند. حیا و خجالت باعث شده بود نسبت به اشتباهاتشان سکوت کنم و نسبت به این سکوت هم ناراحت بودم چون کوله ... ادامه مطلب »

نتیجه صبوری /بانوی آمریکایی:در حرم امام رضا (ع) احساس امنیت می‌کنم

صبر

یک بانوی آمریکایی که در حرم مطهر رضوی با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد، گفت: در حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) احساس امنیت و آرامش می‌کنم. آستان قدس رضوی، ایمی که ساکن نیویورک است اظهار داشت: عشق و علاقه‌ای که بین خانواده‌های ایرانی وجود دارد، استحکام خانواده و احترام متقابلی که بین پدر و مادر و فرزندان ... ادامه مطلب »