مقالات

رویش ها و ریزش ها در بسیج/ تربیت اسلامی یک دانشجوی یهودی

76731-236589-1402292735

به مناسبت روز جوان سلیمانی: دانشجوی یهودی هم می گوید در حوزه اندیشه تربیت اسلامی حرفهای شما را قبول دارم خروجی این فعالیت ها را هم داریم می بینیم که مدیرانی از بین این بچه ها درمیاید که نه در سطح کلان اما در چند سال آینده می توانند فرمانده حوزه و پایگاه و یا نواحی باشند که این نشان ... ادامه مطلب »

از پروژه عادی سازی کشف حجاب تا اهانت به مراجع تقلید و مبانی اسلام + تصاویر

76324-227454-1400135329

رصد مواضع رییس جمهور و وزیر ارشاد طی چند ماه گذشته به خوبی نشان میدهد بارها و بارها رفع فیلتر «فیس بوک» یکی از محورهای اصلی سخنان آنها بوده است. هجمه ی همه جانبه ضد انقلاب به اعتقادات مسلمانان و مبانی اسلام مدتهاست توسط شبکه های ماهواره ای و سایت های خارج از کشور دنبال می شود و طی سالهای ... ادامه مطلب »

کشف رابطه فیس‌بوک با مک‌دونالد و کوکاکولا!

76231-227281-1400067290

شعار شبکه اجتماعی “فیس بوک” چیست؟ آمریکایی ها به دنبال این هستند که سیطره فرهنگی خود را بر جهان توسعه دهند که بعضی ها معادل “آمریکنیزیشن”(آمریکایی کردن) یا “مک دونالدیزیشن” به معنای مک دونالدی کردن دنیا یا “کوکاکولازیشین” را مطرح کرده اند. رسانه و فضای مجازی امروز موتور تولید مدل‌های سبک زندگی است. قطعاً رسانه علی‌رغم محدودیت‌هایی که در عرصه‌ی ... ادامه مطلب »

مشکلات مراجعه به آتلیه

11-2-210x168

داشتن یادگاری از هر دورانی در زندگی از مواردی است که هر کسی سعی می کند تا به شکل های گوناگون برای خود آن را فراهم نماید. عکس و گرفتن عکس نیز یکی یا بهتر است بگوییم عمده ترین روش … داشتن یادگاری از هر دورانی در زندگی از مواردی است که هر کسی سعی می کند تا به شکل ... ادامه مطلب »

رازهای مگو یک مهمانی

227_14604-210x139

هرگاه خداوند بخواهد خیر و خوبی به جمعیتی برساند، هدیه ای به سوی آنان می فرستد. سوال شد: منظور از هدیه چیست؟ فرمودند: آن هدیه مهمان است که با روزی خود وارد می شود و هنگام رفتن گناهان آن خانواده را به همراه می برد.۱ وقتی مهمانی وارد خانه میزبان می شود خواسته و ناخواسته بر نحوه زندگی میزبان، خانواده ... ادامه مطلب »

زن از دیدگاه اندیشمندان غربی؛ نقطه تمرکز زن مسلمان از دیدگاه نظریه پرداز کانادایی

73003-218488-1398066112

نوع نگاه غربی ها به زن باعث شد زن از زن بودنش و همسر بودن و مادر بودن خود تغییر هویت داده و به دنبال کار و اشتغال رفته و بدین ترتیب سن ازدواج و بی بند و باری های خیابانی افزایش یافت و زن به یک کالای تجاری تبدیل گردید. مقایسه نگاه غرب با نگاه متعالی و انسانی اسلام ... ادامه مطلب »

تبیین جامع امر به معروف/آیت الله مصباح

News79261-210x137

امر به معروف و نهی از منکر به معنای عام آن یعنی هرگونه تلاشی که شخص به منظور اثر گذاردن در دیگری انجام می دهد، به گونه ای که او را وادار به انجام کار واجب کند یا از کار حرام باز دارد گفته می‌شود.   در بیان قلمرو امر به معروف و نهی از منکر از کلام شیوای استاد ... ادامه مطلب »

غنچه های زندگی را نزنیم!

غنچه‌های زندگی را نزنیم!

در طول زندگی همۀ رفتارها و عملکردهای کودکانمان مناسب و مورد رضایت ما نیست. حتی گاهی رفتارهایی از کوکانمان سر می‌زند که لازم است با آن برخورد جدی صورت گیرد؛ اما نکتۀ مهم این است که چگونه باید کودکان را از عملی اشتباه باز داشت؟ تنبیه به‌طور کلی مردود نیست. تنبیه در کنار تشویق اگر به‌موقع استفاده شود، باعث سوق‌دادن ... ادامه مطلب »

کودکان مودب؛ اولویت اول

کودکان مؤدب؛ اولویت اول

به‌طور کلی همه بر این نکته واقفند که والدینی که خودشان مؤدب نیستند، معمولاً کودکان باادبی نیز نخواهند داشت؛ چراکه آن‌ها الگوی کودک خود هستند؛ اما ازسویی‌دیگر، کودک برای مؤدب‌بودن باید بداند که اصولاً رفتار مؤدبانه چیست؟ پس باید به او کمک کرد تا این رفتارها را بشناسد. دراین‌باره نباید فراموش کرد که کودک نیاز به یادآوری دارد. بنابراین پیگیری ... ادامه مطلب »

در سایه غفلت مسئولان؛ محصول جدید انحراف در راه بازار!

69109-206681-1395054858

مجموعه‌اى که متصدى امر کتاب است، نمیتواند با اتکاء به این فکر که ما آزاد میگذاریم، خودشان انتخاب کنند، هر کتاب مضرى را وارد بازار کتابخوانى کند . همچنان که داروهاى مسموم ، خطرناک و مخدر را متصدیان امور این داروها را آسان و بى‌قید در اختیار همه نمی گذارند. نویسنده هنرمندی است که هنر خود را وسیله تبلیغ یک ... ادامه مطلب »