خانه » امر به معروف و نهی از منکر

امر به معروف و نهی از منکر

وصیت‏نامه شهیدان پیرامون امر به معروف و نهى از منکر

1526318_881

شهید خدابخش ضیائى  امر به معروف و نهى از منکر یادتان نرود که اگر در فکرش نباشید، دشمن بر شما مسلط مى‏شود و بر شما ستم مى‏کند؛ پس کارى نکنید که عذاب الهى بر شما نازل شود.  شهید اصغر دهقان سهروفیروزانى برادران و خواهران به مسأله خودسازى و مبارزه با نفس، اهمیت بدهید و در این جبهه هم حضور داشته ... ادامه مطلب »

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی: امر به معروف نیاز به حکم و دستور ندارد

SONY DSC

آیت‌الله حسین علوی گرگانی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به موضوع امنیت گفت: امنیت ایران مرهون تلاش های نیروی انتظامی است که از زحمات شما قدردانی می‌کنیم. باید امنیت از نظر درون و برون مرزی حفظ شودکه نیروی انتظامی در این راستا وظایف مهمی را انجام می‌دهد که برایشان آرزوی موفقیت بیشتر داریم. شما نتیجه خیر و ... ادامه مطلب »

خوشبختی خانواده با امر به معروف و نهی از منکر

1_138909030611

بسیاری از مشکلات خانواده‌ها در زندگی ریشه در عدم شناخت آن‌ها نسبت به خوبی و نیکی در مقابل گناه و بدی دارد. از آنجا که خانواده اولین محیطی است که منشِ فرزندان در آن شکل می‌گیرد، و والدین اولین مربیانی هستند که قادرند فرزندان خویش را با صفات نیکو آشنا سازند، و با رفتار خویش آن‌ها را در ترک گناهان ... ادامه مطلب »

جای خالی وزارت امر به معروف و نهی از منکر حس می شود

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی‌

همدان-  نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه همدان گفت: از آنجاییکه جای خالی وزارت امر به معروف و نهی از منکر از سالهای نخست انقلاب در جامعه حس می شود، نیاز به مدرسه عالی برای آموزش آمران به معروف و ناهیان از منکر، بودجه کافی و نیروی انسانی مورد نیاز، لازم است.  آیت الله غیاث الدین طه ... ادامه مطلب »

ویژگی‌های نماز و امر به معروف منافقین در کلام امام سجاد(ع)

امر-به-معروف

ابوحمزه ثمالی از امام چهارم زین‌العابدین علیه‌السّلام روایت کرده که فرمود: بدرستى که منافق نهى می‌کند و نهى نمى‌‏پذیرد و امر می‌کند به آنچه خود انجام نمی‌دهد و وقتى به نماز مى‏‌ایستد “اعتراض” می‌کند. (التفات و توجهش به غیر خداست.) پرسیدم ای فرزند رسول خدا(ص) “اعتراض” چیست؟ فرمود: هنگامى که به رکوع می‌رود چون چهارپایان فرود می‌شود یعنى از رکوع ... ادامه مطلب »

توصیه انبیای الهی به امر به معروف و نهی از منکر

IMG11081257

طبق نظر برخی منکر در شریعت تنها بر معاصی و گناهان اطلاق می‌گردد و حال آن‌که برخی دیگر عقیده دارند که منکر اعم از محرمات و مکروهات است؛ در هر حال «امر به معروف و نهی از منکر» یک فریضه‌ی الهی محسوب می‌شود. تمام انبیای الهی با هدف اصلاح جامعه‌ی بشری مبعوث شده‌اند و مؤثرترین ابزار برای رسیدن به این ... ادامه مطلب »

مقصود امام حسین(ع) از این جمله «من برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم» چیست؟

93239688677014751120

این سخن، جایگاه اساسى و اصلى امر به معروف و نهى از منکر را نشان مى‏دهد. امام حسین(ع) با این عبارت، مى‏خواهند نقش محورى امر به معروف و نهى از منکر را نشان دهند؛ به گونه‏اى که هدف نهایى قیام خویش را تحقق این امر مى‏دانند. اگر توجهى به جایگاه اصیل امر به معروف و نهى از منکر شود، مقصود ... ادامه مطلب »

مدینه مرکز معروفترین رقاصان

sisOy8_535

وقتی در جامعه ای گناه منتشر شود و مردم با گناه خو بگیرند ، دعوت مردم به خیر و صلاح و معروف و نیکی با مشکل مواجه خواهد شد. آیا داشتن جامعه ای سرشار از قسط و عدالت مصداق کامل معروف نیست؟آیا رسیدن به این نقطه آرمانی بدون حضور فکر هایی روشن و انسانهایی که بتوانند در این مسیر نقش ... ادامه مطلب »

شیرینی مهمانی خدا را بچشیم-۱ پناهیان:چه احساسی نسبت به رمضان داشته باشیم؟/چرا بعضی‌ها نگران قبولی اعمالشان نیستند؟

81356-243415-1403788018

بعضی‌ها وقتی که به عبادات می‌رسند، مثلاً نماز می‌خوانند، دیگر اصلاً نگرانی ندارند که آیا این نماز مورد پسند خدا واقع خواهد شد یا نه؟‌در حالی‌ که برای بسیاری از امور دیگر زندگی این‌گونه نگرانی‌ها را دارند «البته باید از تعبیر «ضیافت» متوجه برخی وجوه صعوبت و سختی ماه رمضان شده باشیم. چون انسان در ضیافت، هرچند پُر موهبت هم ... ادامه مطلب »

سهل انگار نباشید

jensi-farzand

تربیت جنسی کودک و آموزش محرم و نامحرم مسئلۀ مهمی که باید در دورۀ نوباوگی به آن توجه شود، نوع رفتار و تربیت جنسی کودک است. او هم‌زمان با رشد عقلی و ذهنی، غرایزش بیدار می‌شود. غریزۀ جنسی از ۸ تا ۱۱ سالگی نمایان و به‌تدریج قوی‌تر و آگاه‌تر می‌شود تا به بلوغ برسد. برای جلوگیری از انحرافات احتمالی و ... ادامه مطلب »