خانه » سخن هفته

سخن هفته

بهشت خدا

IranFlag1-60x80

ما، نه به بهشت اعتدال منحرف می‌شویم، نه به جهنم اعتدال رهنمون. آقایان! منافع ملی این ملت شهیدپرور را بچسبید که «بهشت خدا» در همین است. ادامه مطلب »

خبر فاسق را نپذیریم

فاسق2

  “یَـََّأَیُّهَا الَّذِین‌َ ءَامَنُوَّا إِن جَآءَکُم‌ْ فَاسِق‌ُ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوَّا أَن تُصِیبُوا قَوْمَاً بِجَهَـَـلَة‌ٍ فَتُصْبِحُوا عَلَی‌َ مَا فَعَلْتُم‌ْ نَـَدِمِین‌َ(سوره حجرات آیه ۶)   ادامه مطلب »

چهل حدیث از امام حسن مجتبی علیه السلام

امام حسن

۱- از حضرت امام حسن علیه السلام پرسیده شد که بردباری یعنی چه؟ فرمودند: بردباری عبارت از فرو بردن خشم و اختیار خودداشتن است. (تحف العقول، ص ۲۲۷) ۲- از حضرت پرسیده شده بزرگواری چیست؟ فرمودند: احسان به قبیله و تبار و تحمل خسارت و جرم آنها. (تحف العقول، ص ۲۲۷) ۳-از امام علیه السلام پرسیده شد که جوانمردی یعنی ... ادامه مطلب »

بنده پروری تو و بندگی من!!!

بندگی

سیدی انا…صغیر…الذی …ربیته جائع …الذی …اشبعته عطشان…الذی …ارویته العار…الذی…کسوته الفقیر…الذی…اغنیته السائل…الذی…اعطیته با این که در تمام زندگی ام تو بنده پروری کردی ولی من بندگی نکردم “انا یا رب الذی لم استحیک فی الخلا” ادامه مطلب »

مهدی…

indexامام زمان

نام “مهدی” در میان ما زنده شده است و با نامش خون غیرتی در رگ های ما جریان یافته که دیگر تن به ذلت و تظلم نخواهیم سپرد…. شهید سید مرتضی آوینی. ادامه مطلب »

عاقبت سخت تکبر و فخر فروشی

تکبر

عاقبت سخت تکبر و فخر فروشی قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: تکبر و فخرفروشی یکی از اعمال بسیار ناشایسته در دین مبین اسلام می باشد، چنانچه ائمه اطهار (ع) علاوه بر بیان سخنان گهرباری در باب دوری جستن از آن، عقوبت افرادی که این عمل از آن سرمی زند را بسیار سهمگین بیان داشته اند. در این باره از حضرت محمد ... ادامه مطلب »