خانه » بایگانی نویسنده: کاربر دوم

بایگانی نویسنده: کاربر دوم

۶ راهکار برای تربیت پسران غیرتمند

index

با کمی تامل در سبک و سیاق تربیت دینی در جامعه، به توجه و تمرکز اکثریت افراد بر تربیت دخترانی با حیا و عفیف پی می بریم اما این گونه توجه ها درباره تربیت پسرانی غیرتمند کمتر به چشم می خورد. آیا این امر نشانگر کم اهمیتی این موضوع است؟    آیا تا کنون به راه کارهای تربیت پسرانی غیرتمند ... ادامه مطلب »

اعتماد از نوع مصدق

مصدق

جریان «مصدق سازی» افکار عمومی چیست؟ به گزارش گروه سیاسی-فرهنگ نیوز، مصدق سازی افکار عمومی، روشی است که دولت آمریکا پس از انقلاب اسلامی ایران در دستور کار خود قرار داده است. در این روش، حمله به زیر بناها و  باور های اصلی انقلاب اسلامی به عنوان یک جریان تلقی شده است و با همکاری عناصر داخلی به دنبال آن ... ادامه مطلب »

خبر فاسق را نپذیریم

فاسق2

  “یَـََّأَیُّهَا الَّذِین‌َ ءَامَنُوَّا إِن جَآءَکُم‌ْ فَاسِق‌ُ بِنَبَإٍ فَتَبَیَّنُوَّا أَن تُصِیبُوا قَوْمَاً بِجَهَـَـلَة‌ٍ فَتُصْبِحُوا عَلَی‌َ مَا فَعَلْتُم‌ْ نَـَدِمِین‌َ(سوره حجرات آیه ۶)   ادامه مطلب »

رسالت خبرنگار!

index

مطبوعات و نشریات‌ به‌ لحاظ هدایت‌ مستمر مخاطبان‌ خود و تأثیرگذاری‌ در عمل‌ و رفتار جامعه‌، جایگاه‌ ویژه‌ و بسیار مهمی‌ دارند و بر همین‌ اساس‌ کار مطبوعاتی‌ و رسانه ای به عنوان خط مقدم  فعالیت های فرهنگی باید در اشاعه “معروف” و  “منکر” در لایه های مختلف جامعه خود نمونه کاملی باشد. بر همین اساس قسمتی از رهنمود های ... ادامه مطلب »

تأثیر انس با قرآن در استحکام درونی جامعه‌ی اسلامی

images

تبیین بیانات رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی: فرصت انس با قرآن؛ برای رسیدن به حقیقت قرآن و فراگرفتن معارف والای این هدیه‌ی بزرگ الهی، نباید فقط به تلاوتآن بسنده نمود، ‌بلکه این حاکمیت روح قرآن و فرهنگ قرآنی است که چاره‌ساز و برطرف‌کننده‌ی مشکلات است. در سایه‌ی حاکمیت قرآن در جوامع بشری، سعادت دنیوی و علو معنوی دست‌یافتنی خواهد شد؛ چراکه ... ادامه مطلب »

اگر ساساکی زنده بود!

imagesCAWFE6P7

“دیروز بمب هسته ای امروز بمب رسانه ای” ساعت ۸:۱۵ صبح روز ۶ اوت ۱۹۴۵ به وقت محلی هیروشیما، «پسرکوچک» بمب افکن «انولاگی» (Enolagay)  به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا، رها شد تا با انفجار خود در ارتفاع ۵۷۶ متری سطح زمین، انرژی معادل ۱۵ تُن مواد منفجره تی‌ان‌تی و دمایی در حدود چندین میلیون درجه ... ادامه مطلب »

نقشه راه مسأله فلسطین از منظر رهبر انقلاب اسلامی

فلسطن

در روزهای اخیر، رژیم صهیونیستی بار دیگر حملات وحشیانه‌ی خود به مردم بیگناه غزه را آغاز کرده است. این جنایات جدید اشغالگران قدس، موضوعی بود که رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اخیر شاعران با ایشان، به آن اشاره کردند: «در یک نقطه‌اى از دنیا یک نفر کشته می‌شود، بلکه گاهى یک حیوان کشته می‌شود، جنجال به پا می‌کنند؛ حالا در ... ادامه مطلب »

حکایت معراج پیامبر (ص)

معراج

یکی از معجزات علمی و عملی پیامبر اعظم(ص) که به تصریح قرآن کریم در سایه عبودیت آن حضرت رخ داده، «معراج» است که در اولین آیه سورة اسرا و آیات هشتم تا هجدهم سورة نجم می‌توان اشاراتی را دربارة آن مشاهده کرد. آغاز ماجرا در سورة اسرا چنین آمده است: پاک و منزه است خدایی که بنده‌اش را در یک ... ادامه مطلب »

«دین ماهواره ای»؛ تازه ترین سلاح غربی ها در جنگ نرم! / روزه داری، عزاداری و قرائت قرآن در کنار عیش و نوش و روابط نامشروع!

ماهواره

این روزها و در حالی که نیمی از ماه مبارک رمضان را پشت سر گذاشته ایم، رسانه های معاند با نظام جمهوری اسلامی و شبکه های ماهواره ای با رویکردی جالب توجه به استقبال ماه مبارک رمضان آمده اند. رسانه هایی چون بی بی سی فارسی، فارسی۱، من و تو و جم تی وی که پیش از این و در ... ادامه مطلب »

آیت الله مجتهدی تهرانی : باید سحر بلند شوید و دعا بخوانید / آرزوهای شرعی داشته باشید+صوت

دعای 17

شرح دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان؛ اگر می‌خواهی که دعایت مستجاب شود؛ ببین در دلت اگر به هیچ کس امید نداری، خدا را صدا بزنی، خدا حاجتت را می‌دهد. توسل هم پیدا کنید مخصوصاً به «نرجس خاتون» که مادر ولی وقت (عج) است. دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان «اَللّهُمَّ اهْدِنى فیهِ لِصالِحِ الاْعْمالِ وَاقْضِ لى فیهِ الْحَواَّئِجَ وَالاْمالَ ... ادامه مطلب »