خانه » اخبار » وصیت‏نامه شهیدان پیرامون امر به معروف و نهى از منکر

وصیت‏نامه شهیدان پیرامون امر به معروف و نهى از منکر

شهید خدابخش ضیائى

 امر به معروف و نهى از منکر یادتان نرود که اگر در فکرش نباشید، دشمن بر شما مسلط مى‏شود و بر شما ستم مى‏کند؛ پس کارى نکنید که عذاب الهى بر شما نازل شود.

1526318_881

 شهید اصغر دهقان سهروفیروزانى

برادران و خواهران به مسأله خودسازى و مبارزه با نفس، اهمیت بدهید و در این جبهه هم حضور داشته باشید و سعى کنید امر به معروف و نهى از منکر را با زبان و شمشیر انجام دهید؛ همان‏طور که قیام امام حسین هم به خاطر همین بود.

شهید حسین قربانى

برادرم و خواهرم! پس بمیران نفست را قبل از اینکه بمیرى و محاسبه کن نفست را قبل از آن که به حسابت رسیدگى کنند و در آخر به مسأله بسیار مهم اشاره مى‏کنم و آن امر به معروف و نهى از منکر است که به قول على۷ اگر امر به معروف و نهى از منکر نبود، زمین اهلش را در خودش فرو مى‏برد و از شما مى‏خواهم که با بیان دردها و اندیشه‏هاى درون خود و اگر نقاط مبهمى را مشاهده نمودید، این بنده حقیر را حلال کنید و از شما التماس دعا دارم؛ امید است در نیمه راه، خود را نبازیم و اسیر هواهاى نفسانى نگردیم و عمل کنیم بدان‏چه که مى‏گوییم.

 شهید حسینعلى قدیرى

وصیت من به تمام برادران و خواهران این است که اول هدف خود را کامل کنند و براى رضاى خدا کارى انجام دهند که واجب تر از همه آنها گوش به فرمان امام امت خمینى بت‏شکن باشد.

مبارزه با هواى نفس را فراموش نکنند و امر به معروف کنند، همان‏طورى که امام على۷ مى‏فرمایند لا تترکواالامر بالمعروف و النهى عن المنکر فیولى علیکم اشرارکم ثم تدعون فلا یستجاب لکم:

امر به معروف و نهى از منکر را ترک نکنید که اگر ترک کردید، اشرار شما بر شما چیره مى‏شوند، پس از آن شما براى دفع آنها دعا مى‏کنید، ولى به اجابت نمى‏رسد.

شهید حسن داورى

امر به معروف و نهى از منکر را فراموش نکنید که از ارکان اصلى دین است و ترک آن گمراهى بزرگ، سعى کنید با عمل آن مردم را امر به معروف کنید نماز را سروقت و به جماعت بخوانید که در قیامت و روز حساب اول از نماز پرسیده مى‏شود.

شهید عباس قاضى زاهدى

و در این شب‏نشینى‏ها و جلسات که مى‏نشینید، به جاى این حرف‏هاى اختلاف‏آمیز، صحبت از دوستى و محبت بزنید و همدیگر را در مسایل و احکام شرعیه، امر به معروف و نهى از منکر کنید.

 شهید حبیب‏الله رجبیان

همیشه پیرو امام و دوستار روحانیت باشید و به نماز و روزه و امر به معروف، اهمیت بدهید به نمازهاى جماعت بروید و همیشه حق بگویید، اگر چه به ضرر شما باشد و همیشه به فکر مرگ و قیامت باشید و از خدا غافل نباشید در هر صورت فعلاً وظیفه شما سنگین است، کارى کنید که خدا از شما راضى باشد.

شهید بهروز صابرى

اى امت حزب‏الله! امر به معروف و نهى از منکر را که از واجبات دین اسلام است، را فراموش نکنید از یکى از معصومین نقل شده است المؤمن مرأت المؤمن؛ مؤمن آئینه مؤمن دیگر است یعنى اینکه مومنین باید مانند آئینه باشند براى یکدیگر، اگر عیبى از هم دیدند به هم تذکر دهند و مسیر درست را به آنها نشان دهند.

شهید غلامرضا صادقى

امر به معروف و نهى از منکر است که این دو از همه کمتر در این مملکت عملاً انجام شده، من حقیر عاجزانه از شما مى‏خواهم که نهى از منکر و امر به معروف کنید و اگر خلافى دیدید، نروید و براى دیگران بگویید. خلاف را براى خود خلاف‏کار بگویید که اوست خلاف‏کار و شما هم مرتکب گناهى بزرگ نخواهید شد.

شهید على‏اکبر عسگرى فروشانى

دوستان و آشنایانم و برادران دینى‏ام! این‏طور نباشد که وظیفه فرعى، اسلام (نماز، روزه)… را انجام دهید و بعضى از موارد را (جهاد، امر به معروف و نهى از منکر و)… را به ورطه فراموشى بسپارید.

شهید عزت‏الله حقانى

پس اگر به ضد انقلابى بر خوردید که دارد بر علیه این امام عزیز و این انقلاب تهمت مى‏زند، سعى کنید اول نهى از منکر کنید و بعد آن را به سر عقل آورید که یک کار بسیار بزرگى در راه اسلام عزیز انجام داده‏اید؛ اگر این انقلاب مشکلاتى دارد، باید تحمل آن را داشته باشید.

شهید صفدرى

ما به عنوان یک مسلمان، واجب مى‏دانیم امر به معروف کنیم و نهى از منکر؛ اگر شماها کنار نشستید دیگر جوابى در مقابل این همه خون‏هاى به ناحق ریخته شده ندارید به خدا بدهید؛ باید در صحنه حاضر باشید و به تکالیف اسلامى خود انجام وظیفه کنید و اسلام و انقلاب اسلامى را یارى نمایید.

شهید على محمدفخارى

اى دوستان! امر به معروف و نهى از منکر را فراموش نکنید، چون که نهى از منکر و امر به معروف انسان‏ها را از خطا و اشتباه دور مى‏کند.

شهید رضا سلیمانى

و سعى کنید به دیگر خواهران که حجاب اسلامى را رعایت نمى‏کنند، امر به معروف کنید و زینب‏وار زندگى کنید و پیام مرا به تمام ملت برسانید.

شهید فرهاد رنجکش

بیشتر قرآن بخوانید و به آن عمل کنید و نهج‏البلاغه این اثر ارزنده حضرت على و اثرات و کتاب‏هاى نویسندگان اسلامى را به دقت مطالعه کنید و امر به معروف و نهى از منکر را فراموش نکنید.و هدف انقلابمان تنها اجراى قسط و عدل و پیاده کردن اصل امر به معروف و نهى از منکر در جامعه اسلامى مى‏باشد؛ چون هدف شریف و ارزنده است؛ پس باید همه‏چیز خود را در راه احیاء این هدف فدا کنیم؛ همچنان‏که امام حسین روز عاشورا همه‏چیز خود را فداى اسلام کرد.

شهید یدالله سفیدکار

امر به معروف و نهى از منکر را به عنوان یک دستور اسلامى و انسانى، قبول کرده و جهت رشد و آگاهى هر چه بیشتر جامعه اسلامى بکوشید.

خواهرانم! امر به معروف و نهى از منکر کنید.

شهید مهدى صفدرى

شما اى خواهرانم! همچون زینب پیام مظلومیت حسین را بر دوش کشید و حجاب را زبور خود قرار دهید. از شما خواهران تقاضا دارم که با حجاب اسلامى، در بیرون ظاهر شوید تا الگویى براى جامعه اسلامى باشید؛ شما مى‏توانید با حجاب خود، پشت ابرقدرت‏ها را به خاک بمالید؛ از شما مى‏خواهم از شایعه‏پراکنى که در بین زنان وجود دارد، جلوگیرى کنید.

و امر به معروف و نهى از منکر را از یاد مبرید.

شهید مهدى شریعتى‏نیا

دیگر وصیت مى‏کنم که امر به معروف و نهى از منکر را فراموش نکنید که اگر به این مسأله عمل نکنید با افراد مشرک در یک سطح هستید.

باید امر به معروف و نهى از منکر را در عمل پیاده کنیم که اگر این عمل پیاده شود، جامعه اصلاح مى‏شود

 شهید محمدعلى (حسین) حججى

 و زبان را که وسیله‏اى است براى انجام یکى از بزرگترین فرائض و واجبات الهى یعنى امر به معروف و نهى از منکر به کار بیندازید.

 شهید محمد عادل‏نیا نجف‏آبادى

 انتقاد و پیشنهاد سازنده را مطرح کنید و امر به معروف و نهى از منکر را فراموش نکنید.

 شهید محمدتقى(رضا) سلیمانى

 امر به معروف و نهى از منکر کنید که جامعه اسلامى در پناه امر به معروف و نهى از منکر اصلاح مى‏شود.

 شهید محمد اکبر نژاد

امر به معروف و نهى از منکر را فراموش نکنید و بدانید که همیشه در محضر خدایید و امامان شاهد اعمال شمایند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>