خانه » اخبار » آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی: امر به معروف نیاز به حکم و دستور ندارد

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی: امر به معروف نیاز به حکم و دستور ندارد

آیت‌الله حسین علوی گرگانی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به موضوع امنیت گفت: امنیت ایران مرهون تلاش های نیروی انتظامی است که از زحمات شما قدردانی می‌کنیم. باید امنیت از نظر درون و برون مرزی حفظ شودکه نیروی انتظامی در این راستا وظایف مهمی را انجام می‌دهد که برایشان آرزوی موفقیت بیشتر داریم. شما نتیجه خیر و عمل خود را می‌بینید و پاداش اخروی شامل حال شما می‌شود و باید نعمت خدمت در نظام اسلامی ایران را بدانید.

SONY DSC

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت:‌شما هم خیر دارید و هم به دلیل اینکه مردم را از خود راضی نگه داشته‌اید مزد بیشتری از خداوند خواهید گرفت. الان در زمانی هستیم که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، این ماه خیلی مهم است و شهر اعظم است و به نام خداوند است.

این مرجع تقلید بیان داشت: مسئولیت ما در ماه رمضان بسیار زیاد است و به ماموران خود بگوید که مراقب باشید تا کسی در جامعه حرمت این ماه را نشکند. کسی که می‌خواهد در خفا و در خانه خود هر کاری انجام دهد آن خودش می‌داند و خدای خودش اما در انزار عمومی نباید حرمت شکسته شود و باید با زبان خوب تذکر داده شود.

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر کردن وظیفه همه است و نیازمند حکم ماموریت و دستور نیست، بلکه یک دستور الهی است که باید با زبان خوب تذکر داده شود.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری دوره‌های بصیرت در ناجا گفت: این بسیار مهم است و با قدرت ادامه دهید و همین دیدار با مراجع عظام تقلید نیز بسیار مهم و ضروری است که امیدواریم اجرایی شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی افزود: باید این دیدارها همواره بیشتر باشد و بکوشیم تا با همدلی در رفع مشکلات بکوشیم و برای شما دعا می‌کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>