خانه » اخبار » امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف دینی و جزو ضروریات است

امر به معروف و نهی از منکر یک تکلیف دینی و جزو ضروریات است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: در تحقق فریضه فریضه امر به معروف و نهی از منکر که آثار و برکات زیادی که دارد باید برنامه محور باشیم.

به گزارش قدس آنلاین ازیزد ، محمدعلی طالبی در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان یزد اظهار داشت : امر به معروف و نهی از منکر تکلیف دینی و برای توسعه و امنیت جامعه و مردم جزو ضروریات است.

وی افزود: همه افراد باید خود را قبال تحقق این فریضه مهم و اثر بخش مسوول بدانند و حتی در دستگاه های اجرایی نیز باید فعالیت ها بصورت پویا اجرایی شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد خاطرنشان ساخت : اجرای امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر اینکه مورد تاکید دین، نبی مکرم اسلام و ائمه(ع) است در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز مورد توجه قرار گرفته و انجام آن ضروری دانسته شده است.

طالبی تصریح  کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در تمام دنیا و با نام های مختلف مطرح است و همه جوامع بشری وجود این فریضه را یک امر ضروری برای توسعه و امنیت کشور خود می دانند.

این مسوول با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر موضوعی نیست که در گذر زمان کم رنگ شده و از خاطر انسان ها پاک شود، افزود: امروز بیش از هر زمانی به احیا و اجرای این دو فریضه الهی نیازمندیم و باید بیش از پیش در جامعه به آن توجه کنیم.

طالبی، با بیان اینکه در یک حکومت خوب مواردی از قبیل قانون، شفافیت، مبارزه با فساد و عدالت وجود دارد، گفت : برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر و تاثیرگذاری این دو فریضه مهم باید قالب های کلیشه ای که در اجرای آن وجود دارد را رها کرده و این دو فریضه را به دنیای وسیع موضوعات و مسائلی که می تواند مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر باشد پیوند دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد یادآور شد: این فریضه نباید به موضوع هایی از جمله نماز و حجاب محدود شود و نیازمند آن هستیم که امر به معروف و نهی از منکر را علاوه بر موضوعات دینی در مسائلی مانند اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هم گسترش دهیم.

منبع:قدس آنلاین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>