خانه » اخبار » امر به معروف جالب و خلاقانه یک شهروند

امر به معروف جالب و خلاقانه یک شهروند

اگر این قانون تصویب و به مرحله اجرا گذاشته شود خیلی خوب است اما

افرادی که واقعاً دغدغه دین را داشته باشند منتظر این حمایت‌ها نمی‌مانند و

در حد دینی وظایف شرعی خود عمل می‌کنند حتی اگر قرار باشد بابت این

فریضه الهی جان خود را هم تقدیم کنند.

امربه‌معروف و نهی از منکر یک از فرایض تأکید شده در دین مبین اسلام که فارغ از شغل و سن و تحصیلات باید توسط شهروندان  در جامعه اسلامی  به آن پرداخته شود،چند روزی است که یک شهروند قمی با ایده‌ای خلاق  در خیابان  صفائیه که یک یاز خیابان‌های شلوغ و پر رفت آمد است به این امر الهی پرداخته تا به گفته خودش به‌اندازه توانش به دغدغه‌های رهبری پاسخ دهد.

وی با طراحی یک گرم‌کن و نوشتن مطلبی با عنوان حجاب  اقدام به پخش بروشورهایی در خصوص حجاب و مقاوم و منزلت زن در دین اسلام  می کند و گاهی چند دقیقه و باحوصله به عابران در خصوص مسئله حجاب توضیح می‌دهد.

همچنین وی با حوصله و منطق پسران جوان را دعوت به ازدواج آن هم ازدواج ساده می کرد که این بخش از صحبت ها به مزاق پسران جوان خوش می آمد و از آن استقبال می کردند.

حمید ضیافتی صدیق شهروند قمی در گفتگو با خبرنگار ثامن اظهار داشت: شغل من آزاد است و به‌صورت شخصی اقدام به‌ تهیه این برشور ها کردم تا در زمانی آزاد به وظیفه دینی خودم عمل کنم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اتفاقات رخ داده نسبت به آمران معروف ترس ندارید؟ گفت: راهی که می روم راه خدائی است و به خداوند ایمان دارم که کمک می کند پس ترسی ندارم، با شجاعت به این کارم ادامه خواهم داد ، تا به امروز برخورد های مردم با من خوب بوده است.

این کار برای من سعادت به همراه خواهد داشت، به دیگران توصیه می کنم در هر شغل و منصبی که هستند در امر به معروف و نهی از منکر کوتاهی نکنند، خیلی از معضلات اجتماعی به دلیل نبود امر به معروف و نهی از منکر است تاخیر در ازدواج و خیلی از مسائل دیگر.

این شهروند قمی در خصوص قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: اگر این قانون تصویب و به مرحله اجرا گذاشته شود خیلی خوب است اما افرادی که واقعاً دغدغه دین را داشته باشند منتظر این حمایت‌ها نمی‌مانند و در حد دینی وظایف شرعی خود عمل می‌کنند حتی اگر قرار باشد بابت این فریضه الهی جان خود را هم تقدیم کنند.

این شهروند قمی افزود:نمی‌توان گفت امربه‌معروف و نهی از منکر فقط وظیفه یک گروه خاص است من همواره در این امر باحوصله و ادب در خصوص مسئله حجاب فعالیت می‌کنم، خیلی از بد پوششی چه در خانم‌ها و چه در آقایان از بی‌بصیرتی و عدم شناخت نسبت به وجود درونی خودشان است.

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

پایگاه اطلاع رسانی ثامن

منبع: شبکه اطلاع رسانی دانا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>