خانه » اخبار » خودشناسی بسترسازاجرای امر به معروف و نهی از منکر

خودشناسی بسترسازاجرای امر به معروف و نهی از منکر

در همایش امر به معروف و نهی از منکر مطرح شد

در همایش امر به معروف و نهی از منکر خودشناسی در این فریضه به عنوان وظیفه‌شناسی قلمداد شد چرا که با خودشناسی زمینه برای هدایت دیگران نیز مهیا می‌شود.

خبرگزاری فارس: خودشناسی بسترساز اجرای امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان سید اسماعیل حسینی پیش از ظهر امروز در همایش امر به معروف و نهی از منکر در همدان با اشاره به اینکه انسان برای رسیدن به سعادت باید درون خود را نورانی و روشن کند، پرداختن به خویشتن را مهم دانست و افزود: برای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید نخست به خود بپردازیم.

وی با تأکید بر اینکه نباید منکر را در چند چیز خلاصه کنیم تصریح کرد: در اسلام آنچه که خلاف دستور خداست منکر شناخته شده و باید خود و دیگران را از آن نهی کنیم.

مسئول امور فرهنگی مدیریت منابع آب ایران خاطرنشان کرد: خودشناسی در فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه‌شناسی است چرا که با خودشناسی زمینه برای هدایت دیگران نیز مهیا می‌شود.

وی با اشاره به هدررفت انرژی در کشور، مصرف بی رویه منابع انرژی را هم اسراف و هم حق‌الناس دانست که باید جلوی آن گرفته شود.

حسینی انس با قرآن را وسیله نجات بشر دانست و افزود: برای داشتن جامعه موفق و در امان ماندن آن از هجمه‌های دشمن، باید به قرآن توجه ویژه داشته باشیم.

وی گفت: اگر انسان روزانه یک آیه قرآن بخواند و در آن تفکر کند به طور حتم در زندگی خود موفق خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی صنعت آب و برق همدان با بیان اینکه اجرای این فریضه از دیدگاه حضرت علی(ع) بالاتر از جهاد است، افزود: ۱۳ مورد ارجح در زمینه امر به معروف در خصوص مسائل و مباحث مختلف در جامعه وجود دارد که در نهج‌البلاغه به آن پرداخته شده است.

مرتضی عزالدین افزود: متأسفانه فریضه امر به معروف را با وجود آن که بارها در کنار نماز ذکر شده، فراموش کرده‌ایم و حالا به فکر ایجاد ستاد‌های احیای امر به معروف افتاده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: چرا باید داشته‌های خود را فراموش کنیم و بعد از مدتی به دنبال طرح‌های احیایی باشیم!

رئیس شورای هماهنگی صنعت آب و برق همدان با بیان اینکه در حال حاضر شاهد هدررفت منابع آبی کشور هستیم، گفت: با وجودی که می‌‌توانستیم از منابع موجود آبی استفاده کنیم با اسراف و هدررفت آن، حالا به فکر طرح احیای آب کشور افتاده‌ایم.

وی با اشاره به ارائه طرح احیای آب کشور به مجلس افزود: بعد از اینکه منابع آب کشور را تقریباً به نقطه صفر رسانده شده، بعد به فکر احیا می‌افتیم که این وضعیت جالب نیست.

عزالدین در پایان سخنانش با ابراز گلایه از عدم حضور به موقع حضار در همایش گفت: یکی از کار‌هایی که به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر باید در پیش بگیریم رعایت حق مردم و حضور به موقع در جلسات است تا حقی از دیگران ضایع نشود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>