خانه » اخبار » امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود

امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود

برخی از افراد جامعه تا اسم امر به معروف و نهی از منکر می‌آید به غلط رفتاری خصمانه را در ذهن خود القا می‌کنند در صورتی که این‌گونه نیست بلکه این فریضه بر پایه محبت استوار است و کسانی که دیگران را دوست می‌دارند امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.

امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در نشست ماهانه دبیران امر به معروف و نهی از منکر شهرداری با اشاره به فرمایشات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص تهاجم گسترده فرهنگی دشمن بیان کرد: همه مردم و به خصوص مسوولان بایستی در زمینه رواج فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه تلاش کنند و این خطر و تهدید اجتناب ناپذیر دشمن را در این عرصه جدی بگیرند.
وی افزود: انقلاب جهانی امام عصر(عج) بر پایه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است چرا که دایره معروف و منکر دارای گستردگی زیادی است و معروف همه خوبی‌ها را در تحت قلمرو خود دارد و منکر نیز همه بدی‌ها را زیر چتر خود قرار داده است.
جلیلی با بیان اینکه مسأله حجاب و عفاف با سلامت جامعه ارتباط مستقیمی دارد، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در مسأله حجاب و عفاف نقش اساسی دارد، از این‌ رو روایات بسیاری در باب امر به معروف و نهی از منکر داریم که قوام، سلامت و اقامه حدود الهی همچون نماز را بر پایه امر به معروف و نهی از منکر مبتنی کرده‌اند.
وی در ادامه گفت: در صورتی که امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اقدام بسیار ارزشمند دینی در جامعه کمرنگ شود، طبیعی است که دیگر ارزش‌ها نیز کمرنگ خواهد شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با بیان اینکه لازمه امر به معروف و نهی از منکر محبت است، خاطرنشان کرد: برخی از افراد جامعه تا اسم امر به معروف و نهی از منکر می‌آید به غلط رفتاری خصمانه را در ذهن خود القا می‌کنند در صورتی که این‌گونه نیست بلکه این فریضه بر پایه محبت استوار است و کسانی که دیگران را دوست می‌دارند امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.
وی با تاکید بر ضرورت همکاری مردم در اجرای امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: ظرفیت‌های مردمی در این حوزه نباید فراموش شود چرا که مردم ما خود معتقد به این مهم هستند ضمن اینکه مراکز فرهنگی از جمله نهادهای امر به معروف و نهی از منکر هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر همه مسوول هستیم و
موضوع امر به معروف و نهی از منکر امری دینی و بر همه ما واجب است که انشالله بتوانیم در جامعه امر به معروف و نهی از منکر را گسترش دهیم.
در ادامه این جلسه لطفی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد ضمن بیان مصوبه اخیر شورا در خصوص کمیسیون ویژه امر به معروف و نهی از منکر گفت ضمن تبریک هفته بسیج گفت: پیرامون عظمت و بزرگی این تشکل عظیم مردمی که به درایت و فهم عمیق رهبر کبیر انقلاب امام خمینی)ره( شکل گرفته است.
به گفته وی عامل نجات و موفقیت انقلاب اسلامی و در حال حاضر سوریه، عراق، یمن، فلسطین و … وجود بسیج است.
گفتنی است؛ دبیر امر به معروف سازمان فرهنگی شهرداری گزارش فعالیت های آن مجموعه را در هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر ارائه داد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>