خانه » اخبار » امر به معروف و نهی از منکر را سیاسی نکنیم

امر به معروف و نهی از منکر را سیاسی نکنیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج از تیم مذاکره کننده هسته‌ای حمایت می‌کند، گفت: ما وارد جزئیات مذاکرات نمی‌شویم که بخواهیم قضاوتی داشته باشیم.

سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز ظهر در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت آغاز هفته بسیج در مرکز مقاومت بسیج صدا و سیما برگزار شد با بیان اینکه بسیج نماد وحدت ملی، انسجام اسلامی و حضور مردم در صحنه است، گفت: میلیون‌ها بسیجی با ۲۲ میلیون عضو تشکیلاتی پا به رکاب تمام صحنه‌های مردمی هستند و مجموعه ی بی‌نظیری را در جهان تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: بسیج امروز در تمام عرصه‌ها پشتیبان نظام، دولت و پیش‌برنده اهداف کشور است و بدون هیچ مزد، منت و امتیازی برای تعالی ملت و نظام فداکاری می‌کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به آمادگی دو هزار بسیجی در گردان‌های رزمی امام حسین (ع)، امام علی (ع) و بیت‌المقدس، افزود: این بسیجیان همواره در تمام صحنه‌ها پا به رکاب هستند و با این آمادگی خود، خواب را از چشم دشمنان ربوده‌اند و حتی تصور تجاوز دشمنان به کشور را غیرممکن ساخته‌اند.

سردار نقدی تاکید کرد: بسیج امروز تنها در عرصه دفاعی و نظامی محدود نیست بلکه بسیج مرد همه میدان‌هاست و حضور گسترده‌ای در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی، علمی، سازندگی و امر به معروف و نهی از منکر دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به فعالیت‌ها و موفقیت‌های گسترده بسیجیان در عرصه جنگ نرم، گفت: بسیجیان آموزش دیده در این عرصه آماده‌اند تا حماسه‌ دیگری را هم سطح با عظمت دوران دفاع مقدس در حوزه جنگ نرم خلق کنند که انشاءالله جنبه عملی اقدامات بسیج در عرصه جنگ نرم را در آینده مشاهده خواهیم کرد.

وی در این رابطه افزود: ۲۵۰ حلقه تربیتی از این بسیجیان که آموزه‌های خود را از دانشگاه‌ها، مراکز علمی و مساجد فرا گرفته‌اند، برای حضور عمیق‌تری در این عرصه تلاش می‌کنند.

سردار نقدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت‌های گسترده بسیج در اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: بسیج پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، برنامه‌های متنوع و گوناگونی را ترتیب داد که با تحقق یافتن آنها در سال گذشته نیز حدود ۲۳ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی در کشور راه‌اندازی و حدود ۵۰ هزار شغل برای جوانان ایجاد کرده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همین رابطه ادامه داد: در سال جاری نیز بهره‌برداری از ۴۰ هزار واحد تولیدی پیش‌بینی شده که در هفته بسیج نیز ۲۰ هزار واحد به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری تحت عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، اظهار داشت: با توجه به شعار امسال، باید بگوییم که امسال، سال بسیج است زیرا بسیج مظهر عزم ملی و مدیریت جهادی است و این مهم توجیه دیگری از مدیریت بسیجی است و این هفته را تحت عنوان «بسیج مظهر عزم ملی و مدیریت جهادی» آغاز خواهیم کرد.

سردار نقدی با اشاره به برنامه‌های متنوع هفته بسیج که توسط این سازمان پیش‌بینی شده است، گفت: در روز اول آذر ماه جشنواره ملی «مالک‌اشتر» با حضور یک هزار اسوه بسیجی و با سخنرانی سرلشگر فیروزآبادی برگزار خواهد شد.

وی همچنین افزود: در دوم آذر ماه یک هزار سالن ورزشی تحت عنوان «۹ دی» و «صالحین» در سراسر کشور مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت که از این تعداد نیز ۵۷۸ سالن ورزشی به نام «شهدای کودک غزه» نامگذاری می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در روز سوم آذر ماه همزمان با برگزاری همایش «طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی»، ۲۰ هزار پروژه عمرانی و واحدهای تولیدی افتتاح خواهند شد، ادامه داد: اولین شبکه ملی اطلاعات تحت عنوان «شبکه شباب» یعنی «شبکه اطلاع‌رسانی بسیج» در روز پنجم آذر ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

سردار نقدی با بیان اینکه در روز چهارم آذر ماه اجتماع میلیونی بسیجیان را در سراسر کشور با عنوان «شکوه مقاومت» برگزار خواهیم کرد، گفت: در روز ششم آذرماه و آخرین روز نیز چهار بیمارستان صحرایی در برخی استان‌های کشور راه‌اندازی و رزمایش «گردان‌های بیت‌المقدس» در استان‌های بوشهر، لرستان و فارس برگزار می‌شود.

نقدی با اشاره به طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر که توسط نمایندگان مجلس در حال بررسی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر قانونی است که خدا در قرآن کریم نوشته و بر ما واجب بوده است و عملی کردن این موضوع که در قانون اساسی هم به آن اشاره شده است، اقدام بسیار مثبت و پسندیده‌ای است.

وی با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های بسیج در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر، افزود: از سال گذشته آموزش‌هایی در این رابطه با شیوه‌های اصولی به بسیجیان داده شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به هیچ وجه عملی برخوردی نیست، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک ابراز محبت و دوستی و شخصیت قائل شدن برای مخاطبان است که همه ما نیز به آن نیازمندیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه هیچ مدیری نباید از تصویب امر به معروف و نهی از منکر بترسد، گفت: برخی عنوان کردند تصویب این طرح موجب تضعیف خواهد شد که البته باید در این میان همگی شیوه صحیح را فرا بگیریم، زیرا اگر شیوه‌های درست و صحیح  در این رابطه آموزش داده شود خواهیم دید که این موضوع فرمول تعالی بخش جامعه خواهد بود.

سردار نقدی در پاسخ به این سئوال که واکنش شما در قبال تخریب بسیج که از سوی رسانه‌های معاند انجام می‌گیرد، چیست، گفت: عملکرد بسیج می‌تواند تخریب ها را خنثی کند. همواره ایثارگری‌های بسیج در عرصه های مختلف مانند فعالیت گروه های جهادی می‌تواند نقش بسزایی را در خنثی سازی این تخریب‌ها ایفا کند.

وی ادامه داد: ما همواره سعی می کنیم اساس دین و خدمتگزاری را در راس فعالیت‌های خود قرار داده و آن را گسترش دهیم.

سردار نقدی همچنین در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از شرایط منطقه به خصوص سوریه و حضور بسیجیان مردمی چیست، گفت: مدعیان حقوق بشر، حامیان آدم کشی و تروریسم در منطقه و جهان هستند و رسما برای تروریست‌ها بودجه تصویب و با سرکرده های آنها ملاقات می‌کنند.

وی افزود: موضع بسیج از همان روز اول روشن بود. پس از این اتفاق نیز تعداد بسیار زیادی از بسیجیان برای اینکه به سوریه و به خط مقاومت اعزام شوند، به ما مراجعه کردند و این واقعیتی است که در دل تمام بسیجیان است که البته مسئولان سوری اعلام داشتند که نیازی به نیرو ندارند.

سردار نقدی ادامه داد: البته اقدامات دولت پیرامون به صحنه آوردن مردم برای مبارزه با تروریست‌ها بسیار مناسب و تاثیرگذار بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: هم اکنون در کشور سوریه بیش از ۱۰ هزار بسیجی آموزش دیده سوری داریم که در حال دفاع از کشور و ملت خود هستند و بدانند که ملت ایران و بسیجیان پشتیبان آنها خواهند بود.

سردار نقدی در ادامه نشست خبری در پاسخ به این سئوال که ارزیابی شما از مذاکرات اخیر ایران و ۱+۵ چیست، اظهار داشت: ملت و بسیج همواره حامی تیم مذاکره کننده اند چه در این مذاکرات به یک توافق خوب برسند و یا اینکه به دلیل زیاده خواهی‌های آمریکا و طرف غربی مذاکرات را ترک کنند، در هر صورت از آنها حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آن چه که مورد حمایت مردم و بسیج نیست تن دادن به توافقی است که حق مردم و حقوق هسته‌ای ضایع شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: ما نخواهیم گذاشت بر سر حقوق ملت ایران مذاکره کنند زیرا ملت ما به عنوان یک ملت آزادیخواه، آزاده و طرفدار حق در صحنه ایستاده است.

سردار نقدی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از جزئیات مذاکرات اخیر ایران و ۱+۵ چیست، گفت: ما وارد جزئیات نمی‌شویم که بخواهیم قضاوت داشته باشیم. اخیرا اعضای تیم مذاکره کننده مواضع بسیار خوب و صحیحی را داشته اند که جای خرسندی دارد و توقع بسیج این است که آمریکا در این مذاکرات زیاده خواهی و زورگویی های خود را کنار بگذارد.

وی تصریح کرد: این توافق باید بدون اجحاف صورت بگیرد،  اگر قرار باشد در توافق مورد نظر اجحافی بر حق ایران صورت بگیرد، بهتر است این توافق بد انجام نگیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، گفت: ما تجربه‌های خیلی خوبی را از اول انقلاب در این زمینه به دست آوردیم. تحریم هایی که اکنون جنبه عمومی به خود گرفته اند قبلا و از سال ۸۹ در حوزه دفاعی برعلیه ایران انجام شد.

وی تاکید کرد: امروز  تحریم ها موجب شده همه بخش ها به ظرفیت پنهان پی ببرند، به طور مثال از سال ۸۹ که بنزین کشور مورد تحریم قرار گرفت ما توانستیم با اقدامات عملی در طول مدت یک سال و نیم در این عرصه به خودکفایی برسیم و آنچه که بعدها در مورد تولید بنزین داخلی در خارج و داخل کشور اعلام کرده اند که باعث آلودگی هوا می شود، نادرست است و واقعیت ندارد.

سردار نقدی همچنین در پاسخ به این سئوال که با توجه به اظهارنظرهای تشکل های بسیج دانشجویی در قبال وزیر پیشنهادی علوم، نظر شما پیرامون آقای آشتیانی چیست، گفت: ما تحت عنوان سازمان وارد این قضایا نمی شویم و اظهارنظری نکردیم و نمی کنیم این تشکل‌ها جنبه مردمی بسیج هستند که اظهارنظر می کنند.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا اجرای امر به معروف و نهی از منکر تنها مربوط به دولت خاصی می شود یا خیر و آیا اجرای این طرح تنها مربوط به عفاف و حجاب است، اظهار داشت: اجرای این طرح مربوط به دولت خاصی نبوده و نیست. اجرای امر به معروف و نهی از منکر در اصل ۸ قانون اساسی تاکید شده و واجب است. البته خوشبختانه در این دوره از مجلس نمایندگان همت کردند و به قانون اساسی جنبه عملیاتی دادند. لذا در این میان مجالس و دولت های قبلی باید نسبت به اجرایی نکردن این موضوع عذرخواهی کنند.

سردار نقدی ادامه داد: اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر تنها مربوط به عفاف و حجاب نمی‌شود، ما با توجه به سخنان مقام معظم رهبری، منکرات بالاتری از جمله منکرات سیاسی، اقتصادی که همواره از فساد اخلاقی بدتر هستند، داریم که باید برخورد مناسب با آنها انجام شود.

وی خطاب به رسانه های جمعی گفت: اجرای امر به معروف و نهی از منکر را سیاسی نکنید زیرا اجرای این طرح به نفع همه مردم است.

محمدرضا نقدی  در پاسخ به این سئوال که ارزیابی شما از جوسازی برخی رسانه‌های معاند که عنوان کرده‌اند ساخت RQ170 ایرانی اقدامی نمایشی بوده است، چیست؟، گفت: اگر قرار بود کار نمایشی در این رابطه انجام دهیم، همان اوایل این کار انجام می‌شد. لذا پس از اینکه این پهپاد از سوی متخصصان ایرانی به زمین نشانده شد، اجزای این سامانه  از یکدیگر جداسازی  و به مراکز تحقیقاتی سپرده شد  تا در طول این مدت باز طراحی شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: مراحل باز طراحی این پهباد به سرانجام رسید و پرواز RQ170 ایرانی را در روزهای اخیر مشاهده کردیم. لذا این جوسازی‌هایی که مشاهده می‌کنید به دلیل آن است که آنها نمی‌توانند موفقیت‌های ما را ببینند و همواره انکار می‌کنند که از نظر ما قابل اعتنا نیست و حالا اگر آنها شیطنت کنند، این پهپاد می تواند به سمت آنها برود و چند گلوله‌ای را به سمتشان پرتاب می‌کند تا باورشان شود این اقدام نمایشی نبوده است.

منبع:خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>