خانه » اخبار » رئیس مرکز هیئت امر به معروف و نهی از منکر در استان جازان در عربستان سعودی به اتهام آزار و اذیت یک دختر دستگیر شد

رئیس مرکز هیئت امر به معروف و نهی از منکر در استان جازان در عربستان سعودی به اتهام آزار و اذیت یک دختر دستگیر شد

به نقل از پایگاه خبری آزادگان حجاز، نیروهای امنیتی در استان جازان در عربستان سعودی یکی از مسئولان مرکز هیئت امر به معروف و نهی از منکر یکی از استان  ای عربستان سعودی را به اتهام آزار و اذیت یک دختر سعودی و سوء استفاده از وی دستگیر کنند.

این دختر سعودی در ابتدای امر از رئیس این مرکز هیئت امر به معروف خواست تا دست از تهدید و آزار و اذیت وی بردارد، چرا که این دختر در آستانه ازدواج بود، اما این مسئول مذکور به تهدید وی ادامه داد.

این دختر عربستانی ناگزیر شد، شکایت خود را در این رابطه به نهادهای عالی تری ارجاع دهد، ماموران امنیتی با هماهنگی این دختر نقشه‌ای برای به دام انداختن این مسئول هیئت امر به معروف و نهی از منکر سعودی ترتیب دادند و وی را در حالی که مجددا در حال آزار و اذیت دختر بی‌گناه بود دستگیر کردند.

سخنگوی پلیس استان جازان عربستان سعودی در این باره افزود: یکی از مسئولان در این رابطه دستگیر شده و به دلیل سمتی که داشته قرار است به صورت نظامی محاکمه و مجازات شود،  البته گفته می‌شود هم اکنون پرونده مربوط به این مسئول سعودی به دادگاه و دادستانی عربستان برای صدور حکم ارجاع داده شده است.

پیش از این نیز نادین البدیر یکی از خبرنگاران زن سعودی از انحراف اخلاقی اعضا و مسئولان هیئت امر به معروف و نهی از منکر در کل کشور عربستان سعودی خبر داده بود، و این هیئت سعودی را گروهی از خرابکاران و افرادی توصیف کرده بود که خود رعب ووحشت را در دل شهروندان سعودی به وجود می آورند.

این خبرنگار زن در این‌باره در یکی از شبکه‌های تلویزیونی گفته بود: متاسفانه تاکنون اعضای این هیئت و خود این نهاد برای تامین امنیت و آسایش خانواده های سعودی و زنان و دختران در این کشور کار مثبتی انجام نداده‌اند و دلیل این حرف هم آمار رو به افزایش تعرض به حقوق زنان و دختران در کوچه‌ها و خیابان‌ها و بازارهای عربستان سعودی است و آمار این قبیل رفتارهای غیر اخلاقی در عربستان هر روز رو به افزایش است.

وی افزود: از این رو اکنون به جرات می‌توان گفت این نهاد به وظایفی که قرار بود برعهده داشته باشد به درستی عمل نکرده است و این مساله را با توجه به آمار رو به گسترش تجاوزها و تعرض به حقوق زنان در این کشور می‌توان به وضوح مشاهده کرد.

البدیری در بخش دیگری از سخنانش گفت: متاسفانه هیئت مدعی امر به معروف و نهی از منکر در عربستان سعودی را گروهی تبهکار و گروهی از حامیان ترویج مواد مخدر در سطح کشور اداره می‌کنند، و برخی از اعضای این نهاد را افرادی در عربستان سعودی تشکیل می‌دهند که خود از افراد سابقه دار و زندانی در زندان های این کشور هستند.

منبع: تسنیم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>