خانه » اخبار » ترک امر به معروف جنگ با خداست

ترک امر به معروف جنگ با خداست

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در همایش امر به معروف و نهی از منکر گیلان با عنوان «نظارت همگانی، رسانه و تشکل‌های مردمی» در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با تسلیت ایام عاشورای حسینی (ع) اظهار کرد: امام حسین (ع) بزرگ آمر به معروف و ناهی از منکر است.

وی انقلاب اسلامی را بر گرفته از عاشورای حسینی (ع) عنوان کرد و افزود: تاسیس نهاد امر به معروف و نهی از منکر از برکات انقلاب اسلامی است.

قربانی با اشاره اجرای امر به معروف و نهی از منکر در کشور عربستان، بیان کرد: گروهی با لباس‌های ویژه در بازار حرکت کرده و از ایجاد عمل ناهنجاری جلوگیری می‌کنند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان بر ضرورت این فریضه الهی در جامعه تاکید کرد و گفت: قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی در حال تصویب است.

وی با بیان اینکه عوامل جاسوس دشمنان انقلاب اسلامی با اسیدپاشی در اصفهان به دنبال جلوگیری از اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستند، تصریح کرد: رسانه‌های خارجی موضوع مذکور را بزرگ‌نمایی کردند.

قربانی اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دارای دو مرحله دانست و خاطرنشان کرد: مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر آرام به عهده تمام مسلمانان است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مسلمانان وظیفه دارند افرادی که در جهالت به‌سر می‌برند را آگاه کنند، یادآور شد: موعظه جزو امر به معروف و نهی از منکر محسوب نمی‌شود بلکه این فریضه الهی به معنای دستور است.

وی نوع دوم امر به معروف و نهی از منکر را مربوط به نظام اسلامی خواند و اظهار کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر طبق فرموده پیامبر (ص) جنگ با خدا است.

قربانی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای انجام وظیفه امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، افزود: پیامبر (ص) فرمود که اگر سلطان جائری حرمت خدا را بشکند و سنت الهی را زیر پا بگذارد و مردم قیام نکنند، خداوند گناه آن سلطان جائر در ترک امر به معروف و نهی از منکر را برای مردم می‌نویسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، قیام امام خمینی (ره) را بر پایه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: شش ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی امام (ره) با صدور اطلاعیه‌ای امر به معروف و نهی از منکر علیه رژیم طاغوت را واجب اعلام کرد.

وی انقلاب اسلامی را برگرفته از امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: امیدواریم با آمادگی و بیداری اسلامی که در جهان اسلام پدید آمده، زمینه حکومت امام زمان (عج) فراهم شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>