خانه » اخبار » امام جمعه مشهد: راهکارهای اجرایی امر به معروف و نهی از منکر را تبیین نکرده ایم

امام جمعه مشهد: راهکارهای اجرایی امر به معروف و نهی از منکر را تبیین نکرده ایم

آیت الله ‘سید احمد علم الهدی’ روز شنبه در ‘همایش تذکر لسانی، پیام مهربانی و نظارت همگانی’ به مناسبت هفته احیاء امر به معروف ونهی از منکر افزود: باید همه مسوولان و دست اندرکاران ذیربط از جمله ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان نسبت به این مساله عنایت خاص داشته باشند.

رییس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی همچنین گفت: باید حساسیت عمومی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزایش یابد زیرا مهمترین عبادت در بین سایر عبادتها همین فریضه است.

وی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به صورت جمعی و با بهره گیری از ظرفیتهای تشکلهای غیردولتی و مردمی انجام شده و توسعه یابد.

آیت الله علم الهدی افزود: با وجودی که همه افراد نسبت به گناه حساس هستند ولی این نگرش در حیطه انجام امر به معروف و نهی از منکر به نحو مطلوب محقق و به دغدغه عمومی تبدیل نشده و علت آن این می باشد که اهمیت انجام این فریضه برای مکلفین آن مشخص نشده است.

وی ادامه داد: برداشت عمومی نسبت به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر تنها تذکر لسانی است در حالی که این نوع تذکر تنها یک راهکار ساده همگانی در انجام این فریضه محسوب می شود.

امام جمعه مشهد همچنین تصویب ‘قانون حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر’ را در مجلس شورای اسلامی و اهتمام کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به این مساله را بسیار خوب و ارزشمند دانست.

وی در ادامه گفت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تنها نباید به صورت تشریفاتی در ادارات و نهادها تشکیل شوند بلکه روسا، دبیران و اعضای این شوراها باید نسبت به مصادیق منکرات و انجام این فریضه در دستگاههای اجرایی تابعه خود حساس باشند.

همچنین در این همایش تعدادی از روسا و دبیران و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر نمونه استان خراسان رضوی با اهدای لوح مورد تقدیر قرار گرفتند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>