خانه » اخبار » واقعا معجزه میکند!

واقعا معجزه میکند!

74165216141483812616316023258175170193203156

امر به معروف و نهی از منکر یکی از معجزات اسلام است.دلیل این سخن را می توان این گونه تشریح کرد:

۱-    امر به معروف و نهی از منکر زبانی ولو به شکل خیلی آرام و راحت و بدون هیچ خشونت و دعوایی مؤثر است ،اگر یک نفر کار خلافی میکند، فرد دیگری بگوید شمااین کار را نباید می کردی.این مطلب را بگوید و برود.اگر آن فرد عصبانی شود و فحش هم بدهد میتوان برای خاطر امر خدا تحمل کرد.اگر نفر دوم هم بگوید :آقا شما نباید این کار را میکردی ؛ بدانید اگر دعوا هم بکند ،شدتش کمتر از آنی است که با نفر اول کرده است.نفر سوم و نفردهم و نفر بیستم هم همین طور.بنابراین اگر امر به معروف و نهی از منکر باب شد و تا نفر بیستم رسید ،شما خیال میکنید آن آدم دیگر آن کار را تکرار خواهد کرد؟

۲-    انزوای گناه:  گفتن گناه به گناهکار با زبان خوش و با لحن مناسب و در جایی هم با زبان تند-اگر مفسده ای به وجود نیاید-گناه رادر جامعه کم خواهد کرد و به ضعف و انزوا خواهد انداخت.همه آحاد مردم ،در محیط کار و خانه و جمع دوستان و در محیط درس و دانشگاه و کلا در هر جایی که هستند،اگر خلافی را دیدند به خلاف کار بگویند:این،از نظر اسلام خلاف است؛چرا انجام میدهی؟گفتن یک کلمه مؤثر است .اگر زبانهای گوناگون و نفسهای مختلف گناه را تذکر بدهند،گناهکار به طور غالب از گناه و تخلف دست خواهد کشید ؛چه این تخلف ،تخلف شرعی و چه تخلف از قوانین باشد.

۳-    بدترین خطر ها این است که یک روز در جامعه گناه به عنوان ثواب معرفی شود؛ کار خوب به عنوان کار بد معرفی شود و فرهنگ ها عوض شود. وقتی که امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رایج شد این موجب میشود که گناه در نظر مردم همیشه گناه بماند و تبدیل به ثواب و کار نیک نشود. بدترین توطئه علیه مردم این است که طوری کار کنند که کارهای خوب کارهایی که دین به آنها امر کرده است و رشد و صلاح کشور درآن هاست در نظر مردم به کار های بد،و کارهای بد به کارهای خوب تبدیل شود این خطر بزرگی است که «منکر» «معروف» و «معروف» «منکر» شود.

 کاری از گروه فرهنگی معروف یاران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>