خانه » اخبار » مدینه مرکز معروفترین رقاصان

مدینه مرکز معروفترین رقاصان

وقتی در جامعه ای گناه منتشر شود و مردم با گناه خو بگیرند ، دعوت مردم به خیر و صلاح و معروف و نیکی با مشکل مواجه خواهد شد.

آیا داشتن جامعه ای سرشار از قسط و عدالت مصداق کامل معروف نیست؟آیا رسیدن به این نقطه آرمانی بدون حضور فکر هایی روشن و انسانهایی که بتوانند در این مسیر نقش آفرین باشند امکان دارد؟

  نسلی که هم به اسارت فکری و هم اسارت مادی راتن میدهد نمی تواند سرنوشت ساز باشد و باید مجری سرنوشتی باشند که دیگران برای او رقم میزنند.

   از عوامل مهمی که این انقلاب مخملی را در جامعه ای پیش میبرد و نسلی را به راحتی از مسیر حق و پاکی دور میکند و نسلی را تربیت می کند که حسین بن علی ها را به مقتل می کشانند ، رواج دنیا طلبی و فساد و فحشا است  که غیرت دینی را سست میکند و حساسیت مسؤولیت دینی را از آن نسل   میگیرد.

  و اگر جامعه ای اجازه دهد که “منکر” “معروف” و “معروف” “منکر” شود نتیجه این خواهد شد که فرزندان آنان جایگاه عبدالملک مروان ثقفی را بالاتر از مقام پیامبراکرم(ص) بدانند. و مدینة النبی مرکز معروف ترین رقاصان میشود.

مقام معظم رهبری در تاریخ پنجم دی ماه سال ۱۳۷۴این نکته حساس را بیان نمودند و پس از گذشت  نزدیک به نوزده سال هنوز دغدغه این واجب همیشگی در دل و روح جامعه اسلامی  احساس نمیشود.

84672-253115-1406183589

  «اینکه ما روی مساله فساد و فحشا و مبارزه نهی از منکر و این چیزها تکیه میکنیم،یک علت عمده اش این است که جامعه را تخدیر میکند.همان مدینه ای که اولین پایگاه تشکیل حکومت اسلامی بود،بعد از اندک مدتی به مرکز بهترین موسیقی دانان و آواز خوانان و معروف ترین رقاصان تبدیل شد.تا جایی که وقتی در دربار شام میخواستند بهترین مغنیان را خبر کنند،از مدینه آوازه خوان و نوازنده می اوردند.

این جسارت،پس از صد یا دویست سال بعد انجام نگرفت!!؟بلکه در همان حول و حوش شهادت جگر گوشه ی فاطمه ی زهرا سلام الله علیها و نور چشم پیامبر و حتی قبل از آن،در زمان معاویه اتفاق افتاد!!بنابراین،مدینه مرکز فساد و فحشا شد و آقازاده ها و بزرگ زاده ها و حتی بعضی جوانان وابسته به بیت بنی هاشم نیز،دچار فساد و فحشا شدند!!بزرگان حکومت فاسد هم میدانستند چه کار بکنند و انگشت روی چه چیزی بگذارند و چه چیزی را ترویج کنند.این بلیه مخصوص مدینه هم نبود.جاهای دیگر هم به این گونه فساد ها مبتلاشدند…

 تمسک به دین و تقوا و معنویت و اهمیت پرهیزگاری و پاک دامنی،اینجا معلوم میشود.اینکه ما مکرر در مکرر،به بهترین جوانان روزگار که شما باشید،این همه سفارش و تاکید میکنیم که مواظب سیل گنداب فساد باشید،به همین خاطر است.نظیر این جوانان خیلی کم داریم  و در هیج جای دنیا به این کثرت نیست بنابر این  باید مواظب موج فساد بود…»

 راه رسیدن به جامعه ای کاملا اسلامی که بتوان در آن قسط و عدالت را حس کرد جز با همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکر میسر نمی شود.

«ما هنوز تا یک جامعه ی کاملا اسلامی که نیک بختی دنیا و آخرت مردم را به طور کامل تأمین کند و تباهی و کج روی و ظلم و انحطاط را ریشه کن سازد ، فاصله ی زیادی داریم. آن فاصله ، باید با همت مردم و تلاش مسؤولان طی شود و پیمودن آن، با همگانی شدن امر به معروف و نهی از منکر آسان گردد.»

کاری از گروه فرهنگی معروف یاران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>