خانه » اخبار » اگر ساساکی زنده بود!

اگر ساساکی زنده بود!

“دیروز بمب هسته ای امروز بمب رسانه ای”

ساعت ۸:۱۵ صبح روز ۶ اوت ۱۹۴۵ به وقت محلی هیروشیما، «پسرکوچک» بمب افکن «انولاگی» (Enolagay)  به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا، رها شد تا با انفجار خود در ارتفاع ۵۷۶ متری سطح زمین، انرژی معادل ۱۵ تُن مواد منفجره تی‌ان‌تی و دمایی در حدود چندین میلیون درجه سانتیگراد را به مردم این شهر هدیه کرده باشد!

 هدیه ای که اثرات گرمای آن برغم گذشت ۷۰ سال از آن حادثه،ن آن  هنوز هم مردم ژاپن را می آزارد و آنها را همه ساله در روز ۱۰ اوت به پارک یادمان جنگ می کشد، تا باردیگر با قرائت قطعنامه ای نمادین اما آرمانی، خواسته «حرکت به سمت جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای» را مطرح کنند. خواسته ای که « ساداکو ساساکی» دختر بچه ۱۲ ساله ای که هر چند پس از جنگ دوم جهانی متولد شد اما بدلیل تشعشات هسته ای قربانی عوارض این حادثه دلخراش شده بود نیز تا پایان ساخت ۶۴۴ اُمین دُرنای آرزوهایش در سال ۱۹۶۵ ، آنرا تکرار کرد و بر بالهای تمام دُرناهایش نوشت: «من صلح را روی بال شما می‌نویسم تا به همه جهان پرواز کنید».

اما کم نیستند افرادی که معتقدند اگر « ساساکی» امروز زنده بود شاید آرزوی دیگری را بر بال های دُرناهایش می نوشت. چراکه او هرگز نمی پنداشت روزی مسببان مرگش، خود داعیه داران زندگی و صلح شوند و انرژی حیات بخش هسته ای را از هزاران انسان نیازمند، آنهم به بهانه واهی تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای، دریغ کنند.

 او نمی دانست که عاملان و آمران مرگش، روزی دیگر به تخطئه نیاز ۱ میلیون انسان به انرژی هسته ای و فرآورده های جنبی آن نظیر رادیو ایزوتوپ های درمانی می پردازند و کشوری را در واردات مولیبدن مورد نیاز نیروگاه تحقیقاتی خود تحت مضیقه قرار می دهند و یا اینکه ۴ ساله صادرات سوخت ۲۰ درصدی، چرخه تولید رادیو ایزوتوب های درمانی را با مانع مواجه کنند، در حالیکه خود بهتر می دانند برخی از رادیوایزوتوپ‌ها نظیر رادیوایزوتوپ‌های مورد استفاده در تکنیک تصویربرداری PET نیمه عمر بسیار کوتاهی دارند، (مثل فلوئور ۱۸ با نیمه عمر ۱۱۰ دقیقه یا کربن ۱۱ با نیمه عمر ۲۰ دقیقه) و باید در نزدیکی مراکز مصرف کننده این مواد، تولید شوند .

او نمی توانست ژست بشر دوستانه استفاده کنندگان از مرگبارترین سلاح تاریخ بشر را در ممانعت از دستیابی کشور دیگری که خود یکی بزرگترین تولید کنندگان رادیو ایزوتوپ های پرکاربرد در تشخیص سرطان است را تحمل کند و ببیند تحریم های گسترده چگونه مسیر تامین دارو و لوازم درمانی غیر مرتبط با بحث هسته ای را نیز ناهموار کرده است. به طوریکه باربارا اسلوین، تحلیلگر موسسه پاسیفیک استاندارد در فروردین ۱۳۹۲ می نویسد: دارو اگرچه در فهرست تحریم‌ها قرار ندارد اما روند خرید آن به علت مشکلات مبادله پولی غیر ممکن شده است و شرکت‌های داروسازی که می‌خواهند به ایران دارو بفروشند هیچ تضمینی برای دریافت پول خود ندارند و به همین دلیل فروش دارو به ایران ۴۵ درصد کاهش داشته است.

او نیست که ببیند همان تجهیزات کشنده ی آمریکایی ها امروز بلای جان خودشان شده و برغم رسوایی نشت ۶ تانکر زیرزمینی حاوی زباله‌های هسته‌ای “مرکز اتمی هنفورد” ایالت واشنگتن در سال ۲۰۱۳ همچنان دولتمردان این کشور بدنبال تحدید استفاده صلح آمیز از دانش هسته ای توسط سایر کشورها هستند.

آری؛

به همین دلیل است که بسیاری معتقدند اگر «ساساکی» امروز زنده می بود، بی تردید او نیز به خیل منتقدان آپارتاید هسته ای نظام سلطه می پیوست و برای رهایی جهان از فقر و تاریکی و درد به حمایت از انرژی صلح آمیز هسته ای می پرداخت و اینبار بر دُرنای آرزوهایش شعار «عدالت جهانی برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای» را حک می کرد.

در دنیای امروز هر کشور به نوعی جریحه دار یکی از انواع سلاح های  آمریکا و سران یهودی اش و هم پیمانان همیشگی اروپایی آنها هستند. دیروز هیروشیما امروز هم غزه و عراق در نبرد نابرابر با بمب های فسفری شاهد فجایع انسانی هستند.

اما سران غرب جنایتی به مراتب فجیع تر را در تمام کشور های دنیا و  در کمال ناباوری در مورد ملت خود نیز از سالهای دور آغاز کرده اند و آن به تاراج بردن شرافت و کرامت انسان هاست .سرگرم کردن پیر و جوان به قمار ، شراب ، ربا، فساد اخلاقی جنسی جنایتی است که هیچ سازمان مللی به دنبال مبارزه با آن نیست. و این بهترین روش برای پیش برد اهداف آنها برای به یغما بردن ثروت جوامع  است. و چه مکانی بهتر از کازینو ها و  کلوپ های شبانه تا حرص  و طمع را برای به دست آوردن دنیای بهتر در وجود آدمی شعله ور کند و افکار عمومی را چنان با ناتوهای عظیم رسانه ای مسخ کنند که حتی از درون کشور های اسلامی شعار هایی نظیر نه غزه نه لینان شنیده شود.

سلاح این جنگ حجاب ، مبارزه با ربا، امر به معروف و نهی از منکر و پیاده کردن اسلام ناب محمدی است.

گروه فرهنگی معروف یاران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>