خانه » اخبار » آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران:وظیفه کشورهای اسلامی تجهیز فلسطینی‌هاست/ سرنوشت صهیونیست‌ها “مرگ” است

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران:وظیفه کشورهای اسلامی تجهیز فلسطینی‌هاست/ سرنوشت صهیونیست‌ها “مرگ” است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اسرائیل بداند تحمل‌ها حدی دارد و روزی لبریز می‌شود و در آن زمان بهترین سرنوشت برای این رژیم جلاد مرگ است. آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مهمترین مسئله روز را موضوع و حوادث دلخراش غزه دانست و گفت: جنایات فراوان رژیم سفاک، خون‌آشام و کودک‌کش صهیونیستی را دیده‌اید و شنیده‌اید و کم‌کم که این خبرها به گوش مردم دنیا می‌رسد، اندک‌اندک در حال بیدار شدن هستند و ابراز انزجار و تنفر می‌کنند که البته این جنایات، اندکی از جنایات آنهاست. وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها اجازه نمی‌دهند خبرنگاران تمام وقایع را منعکس کنند، تصریح کرد: اگر روزی برسد که همه خبرنگاران آزاد بتوانند همه صحنه‌ها را مشاهده و این صحنه‌ها را منعکس کنند، فریاد تنفر از این رژیم سفاک در سراسر جهان شنیده خواهد شد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: این‌قدر جنایات صهیونیست‌ها وسیع، عمیق، دلخراش و جانسوز است که انسان متحیر می‌شود کجایش را بگوید؛ به‌طور مثال در سپتامبر ۱۹۸۲ در مدت ۴۸ ساعت صهیونیست‌ها در ۲ اردوگاه صبرا و شتیلا ۳۲۹۷ فلسطینی را به شهادت رساندند که پیکر ۱۸۰۰ نفر از آنها در خیابان‌ها و کوچه‌ها رها شده بود. آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در این جنایت ۱۰۹۷ نفر در بیمارستان غزه و ۴۰۰ نفر در بیمارستان عکاظ روی تخت به گلوله بسته شدند و انسان‌ها را به‌زور از خانه بیرون می‌آوردند و یا در خواب به رگبار می‌بستند و حتی قبل از قتل آنها را شکنجه می‌دادند و زنده زنده پوستشان را می‌کندند و به نوامیس‌شان تجاوز می‌کردند و بعد سینه‌های آنها را می‌بریدند و به‌ضرب گلوله به شهادت می‌رساندند و کودکان را دوشقه می‌کردند و مغزشان را به دیوار می‌کوبیدند که همه اینها تنها گوشه‌ای از جنایات این رژیم است که پایه و اساس کار آنها آدم‌کشی و جنایت است. وی با بیان اینکه اگر مردم دنیا جنایات صهیونیست‌ها را بفهمند، مرگ آنها را از خدا می‌خواهند، گفت: از این عناصر پلید و کثیف بیش از این توقعی نیست چرا که ماهیت آنها همین است و آنچه را در غزه می‌بینید، متناسب با روح، برنامه و کار آنهاست و از جهان اسلام و مدعیان اسلام تعجب است. خطیب  نماز جمعه تهران با اشاره به حدیثی از رسول‌الله(ص) مبنی بر اینکه اگر کسی در غم مسلمانان نباشد، مسلمان نیست، تصریح کرد: مدعیان اسلام چطور سکوت می‌کنند و سپس ادعای اسلام دارند؛ آنها زنده نیستند بلکه مرده‌اند. آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: از مجامع جهانی و مجامع اسلامی تعجب است که سکوت کرده‌اند، آیا زمان آن نمی‌رسد که این غده سرطانی را از روشی که مقدور است مانند قطع رابطه، تحریم تجاری و تحریم کالاهای صهیونیستی و برخورد با حامیانش از بین ببرند. وی با اشاره به حمایت آمریکایی‌ها از صهیونیست‌ها گفت: آمریکایی‌ها در انبار سلاح‌های‌شان را به‌روی صهیونیست‌ها باز کردند و اجازه دادند آنها از هرچه می‌خواهند استفاده کنند. بر رژیم صهیونیستی لعنت و بر حامیانش خصوصاً آمریکا هزاران لعنت که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند. خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه وظیفه کشورهای اسلامی تجهیز فلسطینیان است گفت: کشورهای اسلامی تا چه‌زمانی می‌خواهند صحنه جنایات صهیونیست‌ها را ببینند و ساکت باشند تا هرموقع که این رژیم سفاک اراده کرد، بکشد و جنایت کند و هر زمان دید که نمی‌تواند مقابل مقاومت فلسطینی‌ها بایستد دست‌هایش را بالا ببرد و تقاضای آتش‌بس کند. آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: چند روزی است که ظاهراً خدعه آتش‌بس پذیرفته شده تا فلسطینیان جنازه‌هایی را که روی زمین افتاده به خاک بسپارند اما بالاخره همان‌طور که گفتم پذیرفتن آتش‌بس با رفع حصر اتفاق می‌افتد و آتش‌بس با رفع حصر است.

وی تصریح کرد: مصر باید خجالت بکشد که درها را به‌روی فلسطینی‌ها باز نمی‌کند در حالی که حصر باید رفع شود تا به مردم مظلوم غزه کمک برسد و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند فلسطینی‌ها باید تجهیز شوند که تمام اینها تنها اندکی از وظیفه سنگین جهان اسلام و حکومت‌های مدعی اسلام در مقابل مظلومین فلسطینی است. خطیب نماز جمعه تهران در ادامه اظهار داشت: این افتخار برای ایران است که از روز اول پیروزی انقلاب، سخن از فلسطین و ملت آن گفت. آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه بنای خداوند به مهلت دادن است، افزود: خداوند حتی به جانیان کربلا نیز مهلت داد اما این جانیان نیز باید منتظر روز انتقام باشند و خداوند دانه دانه گلوله‌های آنها را می‌شمارد. وی یادآور شد: وقتی مردم از جنایات بنی‌امیه مطلع شدند، علیه آنها قیام کردند و هیچ‌کدام از آنها را زنده نگذاشتند و حتی به‌سوی قبرهای آنها رفتند و بدنهایی را که هنوز سالم بود به آتش کشیدند و اسرائیل نیز باید منتظر چنین روزی باشد و باید بداند تحمل‌ها حدی دارد و روزی لبریز می‌شود و در آن زمان بهترین سرنوشت برای این رژیم جلاد مرگ است. خطیب نماز جمعه تهران درگیری حق و باطل را از سنت‌های خلقت عنوان کرد و گفت: در طول تاریخ مؤمنین با طاغوتیان پیوسته درگیر بودند اما خداوند می‌فرماید در انتها حق غالب و طاغوت مغلوب است؛ ممکن است خداوند به طاغوتیان مهلت دهند اما عاقبت برای متدینین است. آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه همه مردم غزه، امت اسلامی، سردمداران کشورهای به‌ظاهر اسلامی و تک‌تک مسلمانان در ماجرای حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به غزه امتحان می‌شوند، گفت: مردم غزه ایستاده‌اند و می‌گویند یا شهید می‌شویم و یا شما را نابود می‌کنیم. وی اظهار داشت: قرآن پیروزی را وعده می‌دهد و مکتب فلسطین در نهایت غالب خواهد شد و برنامه‌های غلط رژیم صهیونیستی به دست خودش از بین خواهد رفت همان‌طور که تاریخ این تجارب را نشان داده و قرآن گوشه‌ای از آنها را بیان کرده است. خطیب نماز جمعه تهران به مردم غزه توصیه کرد که بعد از آتش‌بس و این خدعه موقت محکم ایستادگی کنند و افزود: همان‌طور که فلسطینی‌ها گفتند به‌شرطی آتش‌بس کامل را می‌پذیرند که محاصره غزه رفع و تجاوز اسرائیل قطع و حقوق حقه فلسطینی‌ها شناخته شود و به‌خواست خداوند روزی فرا خواهد رسید که بینی اسرائیل به خاک مالیده خواهد شد.

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران، خروج از ظلمات را از برکات ولایت الله دانست و گفت: در زمان رضاشاه زنان ما حق نداشتند با حجاب از خانه‌ها خارج شوند که به‌علت پذیرفتن ظلم توسط پدران ما بود و پذیرفتن ظلم توسط پدران ما گناه عظیمی بود که کشور را بر باد داد اما ملت ایران به‌برکت رهبری امام خمینی قیام کرد و کشور را از حلقوم آمریکا بیرون آورد و به‌سمت ولایت الله رفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>