خانه » اخبار » دبیر کل ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر تشکیل گروه های تذکر لسانی در استانها/ تذکر لسانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

دبیر کل ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر تشکیل گروه های تذکر لسانی در استانها/ تذکر لسانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر اینکه تذکر لسانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود گفت: یک شیعه همانگونه که برای اقامه نماز وقت می‌گذارد باید برای امر به معروف و تذکر لسانی هم وقت بگذارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر استان سمنان در شهمیرزاد با بیان این مطلب که ستاد احیا، ستاد هماهنگ کننده‌ است گفت : ستاد احیاء در استان‏ها باید با برگزاری جلسات ماهانه و ارائه دستور العمل‌ها مشکلات در امر فریضه امر به معروف ونهی از منکر را برطرف کنند تا مسئولان نهادها بیشتر با فعالیت‌های ستاد آشنا شوند.
وی با اشاره به نقدپذیری در بحث تذکر لسانی، گفت: نیروهای حزب‌اللهی و خانواده شهدا آماده ترویج تذکر زبانی در جامعه هستند و در طرف مقابل باید نقدپذیری وجود داشته باشد. تجربه نشان داده است که هر زمان مردم، برای فراگیر شدن یک موضوع تلاش کنند، آن هدف محقق می شود، همانگونه که امام خمینی(ره) با توکل بر خداوند و با پشتیبانی این مردم توانست انقلاب را به وجود آورد.
دبیر کل ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گفت : تمامی تلاش ستاد نیز استفاده از نیروهای مردمی برای گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است و هم اکنون تعداد بسیار زیادی از این گروه های مردمی در کشور ساماندهی شده اند و  امیدواریم با استفاده از این قدرت شاهد گسترش فرهنگ امر به معروف در جامعه باشیم. با همین هدف نیز گروه های تذکر لسانی در قالب نیروهای ۱۰ نفره فعالیت خود را در ماه مبارک رمضان آغاز می کنند.
وی سازماندهی نیروها، آموزش و نظارت همگانی در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ضروری دانست و گفت: ضرورت اجرای احکام اسلامی در جامعه باید تبیین شود تا شبهه خشونت طلبی در احکام اسلامی، دستمایه تبلیغات دروغین مخالفان اسلام قرار نگیرد. همه ائمه معصومین(ع) و تعداد زیادی پیامبران در راه امر به معروف و نهی از منکر شهید شده اند و  امروزه وظیفه سنگینی بر دوش مسئولان مربوطه است؛ چرا که ما با مقام معظم رهبری و نظام جمهوری اسلامی عهد بسته ایم و امید مردم در احیای این دو فریضه الهی به ما است.
نماینده ولی فقیه در استان و رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان نیز در این همایش باتشریح راهکارهای عملی احیای این فریضه الهی گفت: باید از قابلیت های معنوی ماه مبارک رمضان برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر استفاده کرد.
وی ضمن بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید عمومی شده و از خانه، مدرسه، ادارات و … شروع و اجرایی شود گفت : فریضه امر به معروف و نهی از منکر برای احیا نیاز به جدیت بیشتر و برنامه های نوین دارد. این فریضه مهم باید در بین مردم و اقشار مختلف فرهنگ سازی شده و کسانی که وظیفه این امر مهم را برعهده دارند بدانند که وظیفه ای بسیار سنگین نزد خدای متعال خواهند داشت.
وی تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر را نیازمند عزمی ملی دانست و گفت: با توجه به هجمه های گسترده دشمنان، تلاش ها باید مضاعف شود. برنامه ریزی مسئولان و تلاش برای احیای امر به معروف و نهی از منکر ضرورت بسیار مهم و نیازمند عزم ملی است و تنها در سایه خرد جمعی و مشارکت گسترده مردم در جامعه نهادینه می شود.
منبع:سایت ستاد احیا امر به معروف

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>