خانه » اخبار » آمار ضرب و شتم آمران به معروف قابل شمارش نیست

آمار ضرب و شتم آمران به معروف قابل شمارش نیست

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه توهین به آمران به معروف و ناهیان از منکر توجیه‌پذیر نیست، گفت: تعداد آمران به معروفی که ضرب و شتم شده‌اند را نمی‌توانم بشمارم.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی یکشنبه ۱ تیر پارلمان درخواست دو فوریت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را مورد بررسی قرار داده و به تصویب رسانند.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و یکی از طراحان طرح دو فوریتی مذکور طی سخنانی گفت: در ماه‌های اخیر بارها درباره ضرب و شتم و حتی کشته شدن آمران به معروف و ناهیان از منکر شنیده‌ایم که همین موضوع ضرورت ارائه و تصویب طرحی در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را دو چندان می‌‌کند.

وی با اشاره به حادثه‌ چند روز گذشته و ایجاد مشکلات برای یکی از ناهیان از منکر، در بیان جزئیات آن افزود:‌ سه یا چهار روز قبل یکی از دوستان فعال فرهنگی زمانی که به یک خانم که پشت فرمان اتومبیل حجابش را رعایت نکرده بود، تذکر داد، آن خانم در پاسخ به این تذکر لباس‌های دیگر خود را نیز در آورد، پس از این اتفاقات و حضور نامبردگان در کلانتری، آنها حق را به خانم می‌دهند و حتی به فرد ناهی از منکر می‌گویند تو مزاحم نوامیس مردم شده‌ای!

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به شهادت شهیدان خلیلی و مددخوانی از شهدای ناهی از منکر اشاره کرد و ادامه داد: تعداد افراد مورد ضرب و شتم واقع شده و حتی کشته شده در این راه به صورتی است که من نمی‌توانم عدد آنها را بشمارم.

رحماندوست اضافه کرد: اهانت‌ و توهین‌ به ناهیان از منکر و آمران به معروف توجیه‌پذیر نیست و برای حمایت از آنها، با توجه به آغاز فصل تابستان و همچنین ماه مبارک رمضان، باید این طرح را در دستور کار قرار دهیم.

وی از همکاران خود خواست که به دو فوریت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر رأی مثبت دهند تا پس از تصویب این طرح در صحن علنی، جزئیاتش در کمیسیون حقوقی مجلس قرار گیرد.

بر اساس این گزارش کمال‌الدین پیرمؤذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی که به عنوان مخالف درخواست دو فوریت  این طرح ثبت‌نام کرده بود، با تأکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: امیدوارم این طرح ابتر نشده و افراط و تفریط در آن لحاظ نشود.

مهرداد بائوج‌لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز که برای مخالفت با درخواست دو فوریت این طرح ثبت‌نام کرده بود، گفت:‌ «در مخالفت صحبت نمی‌کنم».

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>