خانه » اخبار » حلقه مفقوده توسعه سلامت اداری !

حلقه مفقوده توسعه سلامت اداری !

حلقه مفقوده توسعه سلامت اداری و اصلاح ساختار سازمانی در دستگاه های اجرایی کشور ، گسترش فرهنگ نقد و نقد پذیری و فراگیری کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، سید مهدی هاشمیان معاونت وزارت خانه ها وسازمان های این ستاد ، در گردهمایی صبح امروز دبیران  شوراهای امر به معروف ونهی ازمنکر دستگاه های اجرایی کشور با بیان این مطلب گفت : در سال گذشته برنامه راهبردی و تحول ساختاری ستاد احیاء امر به معروف تصویب شد که بر همین اساس نیز ، شاهد تغییرات بنیادین در برنامه های شوراهای امر به معروف و نهی ازمنکر هستیم که این برنامه ها در سال جاری تدوین و مراحل اجرای آن با همکاری دستگاه های اجرایی کشور آغاز شده است.
وی افزود:  هم اکنون در تمامی وزارت خانه ها و دستگاه های مستقل شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است که لازم است از طریق این شوراها اقدامات مناسب با فرهنگ سازی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر صورت بگیرد و روشن است که این فرهنگ سازی نیازمند آموزش در سطوح مختلف اداری با هدف ایجاد وحدت نظر ، وحدت رویه و وحدت برنامه در فعالیتهای مرتبط با این دو واجب الهی است .
معاون وزارت خانه ها و سازمان های ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر گفت : آموزش های موثر و فراگیر در کنار تبلیغات موثر همراه با معرفی الگو سازی مناسب ، شرایط را برای رفتار سازی سازمانی فراهم می کند که این سه محور در سال جاری به عنوان برنامه های شوراهای امر به معروف ونهی از منکرتدوین شده است .
سید مهدی هاشمیان گفت : ترویج تذکر لسانی در نظام اداری باید تبدیل به یک فرهنگ سازمانی شود به گونه ای که بتوانیم شاهد نقش تاثیر گذار آن در سلامت سازمانی باشیم
در ابتدای این نشست که به میزبانی بانک صادرات ایران برگزار شد ، محمد حسین فتحعلی زاده عضو هیئت مدیره و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر گزارشی از اقدامات این بانک در گسترش این فرهنگ انسانی و اسلامی بیان کردند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>