خانه » اخبار » تاکید آیت‌الله مکارم شیرازی بر توجه به فریضه امر به معروف

تاکید آیت‌الله مکارم شیرازی بر توجه به فریضه امر به معروف

th

یکی از مراجع عظام تقلید قم بر توجه هرچه بیشتر نسبت به مسئله مهم امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری معروف یاران، آیت الله ناصر مکارم شیرازی امروز در دیدار سردار نقدی با اشاره به اهمیت توجه به امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر از دستورات مهم دین مبین اسلام است.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف در قانون اساسی هم مورد توجه قرار گرفته است تاکید کرد: آنگونه که باید و شاید به این مقوله پرداخته نشده است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه نباید امر به معروف و نهی از منکر موضوع حاشیه‌ای قلمداد شود یادآور شد: مسئله امر به معروف ونهی از منکر باید به صورت سازماندهی شده دنبال شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید شورایی متشکل از ائمه جماعات، هیئت امنا و بسیج تشکیل شده و در خصوص آسیب شناسی مفاسد در مناطق برنامه‌ریزی داشته باشند گفت: امر به معروف اگر به صورت گروهی دنبال شود؛ دارای نتایج بهتری خواهد بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه باید برای نتیجه بخشی امر به معروف اتاق‌های فکر تشکیل شوند خاطرنشان کرد:‌نباید به سادگی از کنار اصل مهم امر به معروف و نهی از منکر گذشت.

استاد حوزه علمیه قم تلاش در راستای ترویج امر به معروف و نهی از منکر را جهاد فی سبیل الله دانست و یادآور شد: کسانی که در راستای اجرای این فریضه فعالیت می‌کنند باید در برابر سختی‌ها و ناملایمات صبر داشته باشند و پاسخ سخنان ناشایست را با زبان خوب بدهند.

وی با اشاره به آثار سوء شبکه‌های ماهواره‌ای برای جامعه خاطرنشان کرد: باید مفاسد شبکه‌های ماهواره‌ای برای مردم بازگو شده و روشنگری صورت گیرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه اسلام دارای فرهنگی غنی و جامع است یادآور شد: پشت پرده همه مفاسد فرهنگی و اخلاقی استکبار جهانی است و آنها به دنبال اندلس‌سازی جوامع و ملل اسلامی هستند و باید در برابر این توطئه هوشیار بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>