خانه » اخبار » محدود کردن امر به معروف در دستگاه‌های دولتی کاری ناقص است

محدود کردن امر به معروف در دستگاه‌های دولتی کاری ناقص است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: محدود کردن امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های دولتی کاری ناقص است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در همایش مشترک ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها و ستاد احیای مرکز استان اظهار کرد: اصل هشتم قانون اساسی دعوت به خیر و نهی از منکر را وظیفه همگانی و متقابل مردم نسبت به یکدیگر دانسته است.

وی افزود: درست است که وظیفه دولت تبیین معروف، جذاب کردن و پر رنگ نمودن آن است اما اینکه فقط امر به معروف و نهی از منکر را به دولت محدود کنیم امری ناقص و اشتباه است و در این حالت از توان آحاد جامعه به ویژه روحانیون، دانشگاهیان، هیئت‌های مذهبی، نهادهای اجتماعی و فرهنگی، صنوف و بسیجیان جهت احیای امر به معروف و نهی از منکر بهره‌ای نخواهیم برد.

دلپسند بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک امر اجتماعی و همگانی است و بیشتر جنبه ارشادی دارد و اصولاً انسان‌ها ارشاد را بهتر از دستور می‌پذیرند و بهتر است همه ما در این خصوص مثل یک مربی عمل کنیم.

وی افزود: اثر امر به معروف دو بعدی است، ارشاد کننده در ابتدا در صدد کنترل اعمال خود خواهد بود و تلاش می‌کند با رفتار خود در دیگران و نهایتاً در اجتماع تأثیر گذار باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی اقدامات پیشگیرانه از آسیب‌های اجتماعی را کارآمدترین برنامه‌ها دانست و مدرسه و خانواده را به عنوان مهم‌ترین مکان و نقش رسانه ملی  و هنر را برای تأثیرگذاری در امر به معروف و نهی از منکر بی بدیل عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند اگر اندیشه‌ای به زیور هنر آراسته نشود ماندگار نیست پس برای ماندگاری امر به معروف و نهی از منکر و تبدیل نمودن آن به فرهنگ عمومی توجه کافی به قالب‌های هنری به عمل آوریم.

همایش مشترک ستادهای احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌ها و ستاد احیاء مرکز استان با حضور ائمه جمعه، فرماندهان نظامی، فرمانداران و مدیران برخی از دستگاه‌های اجرایی در محل سالن شهید ماژانی استانداری برگزار شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>