خانه » اخبار » سبک زندگی دینی تنها با احیاء امر به معروف توسعه می یابد.

سبک زندگی دینی تنها با احیاء امر به معروف توسعه می یابد.

گسترش سبک زندگی دینی و ضرورت کاهش ناهنجاری های اجتماعی تنها با گسترش فرهنگ امر به معروف  و نهی از منکر ممکن است و  دستاورد  احیاء این فرهنگ ، تعالی جامعه خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، احمد روزبهانی دبیر ستاد احیاء استان تهران صبح امروز در گردهمایی دبیران و معاونین ستادهای احیاء شهرستانهای استان تهران با بیان این مطلب گفت : نشانه های فراوانی از وجود ذات مذهبی در جامعه اسلامی دیده می شود اما در این میان مشکلات و معضلاتی هم به چشم می خورد که در شان این جامعه دینی نیست،که این موضوعات با گسترش فرهنگ امر به معروف در جامعه برطرف خواهد شد.
وی افزود: امر به معروف تنها در موضوعات مرتبط با عفاف و حجاب نیست و باید نسبت میان این واجب الهی را با منکرات موجود در جامعه به روشنی آشکار شود. به عنوان نمونه می توان گفت بسیاری از مشکلات اداری با گسترش فرهنگ امر به معروف  و تذکر زبانی برطرف می شود. این نسبت به گونه ای است که می توان حقوق شهروندی را مترادف با امر به معروف دانست .
سید احمد حسینی قائم مقام دبیر ستاد احیاء  استان تهران نیز در این نشست با اشاره به اینکه ذات فرهنگ بدون امر به معروف و نهی از منکر ، بالنده نیست گفت : اگر فرهنگ به عنوان مهمترین شاخص یک جامعه شناخته می شود و توجه به مسئولیت و حقوق شهروندی به عنوان یکی از عناصر مهم در گسترش موضوعات اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد، نمی توان در فرهنگ و موضوعات اجتماعی و توسعه این دو ، از موضوع امر به معروف و نهی از منکر و نظارت همگانی غفلت کرد
وی افزود : ظرفیتهای فرهنگی در ادارات دولتی و دستگاه های اجرایی  ، اصناف ، هیات مذهبی می تواند شرایط خوبی را برای فراگیر کردن تذکر زبانی و امر به معروف فراهم کنند ، دبیران و معاونین ستاد های احیاء نیز لازم است با تشکیل شوراها در این مراکز ، اقدامات متناسب برای استفاده از این ظرفیتها را فراهم کنند.
در ادامه این نشست ، برنامه های سال جاری ستادهای احیاء همچنین گزارشی از عملکرد سال گذشته ارائه شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>