خانه » اخبار » بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور

بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور به مناسبت چهلمین روز شهادت شهیدعلی خلیلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ما از رسانه ملی می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر نسبت به برنامه‌ریزی هنری و رسانه‌ای در خصوص ترویج این دو فریضه اقدام کند و برنامه‌هایی که با فرهنگ اسلامی ایرانی مردم منافات دارد را حذف کند و با این کار خویش در استمرا خون شهید‌علی خلیلی‌ها بکوشد.

متن کامل ازن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی در مسیر سی و پنج ساله خود، با فراز و فرودهای فراوانی روبرو بوده است که همواره با بصیرت انقلابی مردم و پیروی همه جانبه از امام امت توانسته است مشکلات خویش را برطرف کرده و به سمت تحقق نهضت جهانی اسلام به پیش برود.

انقلاب اسلامی با ندای توحیدی خویش همگان را به بزرگترین معروف یعنی اسلام ناب و نهی‌کردن از بزرگترین منکر یعنی پیروی از باطل فرا می‌خواند.

متاسفانه با بی‌توجهی دستگاه‌های فرهنگی کشور در این سال‌ها، امروز شاهد نشستن گرد فراموشی بر یکی از بزرگترین واجبات یعنی امر به معروف و نهی ازمنکر هستیم.، واجبی که ضامن سلامتی و حیات جامعه اسلامی است.

این واجب فراموش شده به قدری حایز اهمیت است که امام خمینی (ره) می‌فرمایند: “اگر امر به معروف و نهی از منکر انجام بگیرد و در جامعه برقرار شود، همه واجبات، از آسان گرفته تا مشکل، همگی برقرار خواهد شد، امر به معروف و نهی از منکر مهمترین واجبات و اشرف آنهاست” .

و نیز امام خامنه ای می فرمایند:” امروز علیه ما، تهاجم نظامی نیست. در مقابل این تهاجم، این جامعه اسلامی، باید زنده، هوشیار، آسیب‌ناپذیر، پر امید، آماده مقاومت، آماده ضربه زدن و به صورت یک موجود زنده مقاوم بماند و مقاومت کند. این چگونه ممکن است؟ این است که بنده موضوع امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کردم.”

متاسفانه بی‌توجهی مسئولین به این واجب الهی در جمهوری اسلامی کار را به جایی رسانده‌است که برای احیای این واجب باید شهید بدهیم و امروز در آستانه چهلمین روز شهادت شهیدعلی خلیلی هستیم. شهیدی که مانند سایر شهدای امر به معروف و نهی از منکر، همه وجودشان را در کنار بی‌توجهی و بی‌تفاوتی مسئولین دولتی نثار کردند  تا به ما یادآوری کنند که باید بیدار شویم و اجازه ندهیم ارزش‌های جامعه فراموش شوند و باطل در میان جامعه گسترده شود.

شهیدی که به پیروی از ولی و برای دیدن لبخند رضایت مولایش همچون امام حسین (ع) جانش را در راه امر بمعروف و ناهی از منکر نثار کرد.

به حمدالله به برکت خون این شهید و سایر شهدای امر به‌معروف و نهی از منکر، شاهد گسترش این فرهنگ الهی در جامعه هستیم.

امر به معروف و ناهی از منکری که تنها محدود به حجاب نیست و رفتارها و گفتارها و منش مسئولین در حکومت را نیز شامل می‌شود.

آنچه ما دانشجویان از دولت به عنوان دستگاه‌های مسئول در امر فرهنگ جامعه انتظار داریم این است که با تمام جدیت اصل هشتم قانون اساسی را که در آن به وظیفه دولت و مردم در استمرار امر به معروف و ناهی از منکر اشاره می‌کند بپردازد و احیای این فریضه را در اولویت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی خویش قرار دهد و نیز نقدهایی که ما دانشجویان و ملت بزرگ ایران در موارد گوناگون همچون مذاکرات ژنو و مسائل فرهنگی ابراز می‌کنند را از باب امر به معروف و ناهی از منکر بداند، زیرا شناسنامه ما قانون اساسی کشورمان است.

متاسفانه این دو فریضه در رسانه ملی هیچ جایگاهی ندارد و این داغ بزرگی بر دل مردم مسلمان ایران است که چرا باید در رسانه ملی بودجه‌های کلانی برای ترویج موسیقی و برنامه‌های فکاهی و راه اندازی شبکه های بدون مخاطب از بیت‌المال هزینه شود اما به برنامه‌های ترویج کننده این واجب الهی ذره‌ای پرداخته نشود؟

ما از رسانه ملی می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر نسبت به برنامه‌ریزی هنری و رسانه‌ای در خصوص ترویج این دو فریضه اقدام کند و برنامه‌هایی که با فرهنگ اسلامی ایرانی مردم منافات دارد را حذف کند و با این کار خویش در استمرا خون شهید‌علی خلیلی‌ها بکوشد.

ما دانشجویان ضمن عرض تسلیت چهلمین روز شهادت شهیدعلی خلیلی به امام زمان (عج) و نائب بر حقشان امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و نیز خانواده معظم این شهید بزرگوار، به خون شهدای امر به‌ معروف و ناهی از منکر قسم یاد می‌کنیم که اجازه نخواهیم داد باطل به رنگ شعارهای زیبا و به ظاهر متعادل در جامعه گسترده شود و حق با نشان دادن چهره‌ای افراطی و خشن از جامعه رخت بربندد و پیمان می‌بندیم که برای احیای امر به معروف و ناهی از منکر در جامعه، به پیروی از امام حسین علیه‌السلام تا پای جان خواهیم ایستاد.

والسلام علی من التبع الهدی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>