خانه » اخبار » جهاد فرهنگی با منکرات نمایشگاه کتاب!!!

جهاد فرهنگی با منکرات نمایشگاه کتاب!!!

جهاد فرهنگی و نمایشگاه کتاب!!!

این روزها بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در حالی در جریان است که مسؤولین دولت در هر محفلی صحبت از اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری میکنند اما در نمایشگاه کتاب اتفاقاتی در جریان است که جهاد فرهنگی مد نظر این حضرات را شفاف تر نموده است.

چه کسی نمیداند فروش کتاب های ضد فرهنگ اصیل انقلاب اسلامی منکر است، به گزارش فارس:

* علیرغم اعلام وزارت ارشاد مبنی بر عدم مجوز به مجموعه ترانه‌های حبیب خواننده لس‌آنجلسی متصدی غرفه نصیرا از احتمال عرضه این کتاب در سه روز آخر نمایشگاه خبر داد.

* فروش آثار شخصی صفی عیلشاه آخرین قطب سلسله صفی علیشاهی توسط انتشارات این فرقه در نمایشگاه کتاب جریان دارد.

* کتابی در غرفه کشور آلمان عرضه می‌شود که حاوی تصاویر مستهجن از مجسمه‌ها و نقاشی‌ها می‌باشد.

* کتب صمد بهرنگی از نویسندگان پان ترکسیم در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود. آثار این نویسنده قبل و بعد از انقلاب ممنوع بوده است.

*فراخوان رسانه‌ های ضدانقلاب برای شرکت در مراسم رونمایی کتاب «ملت‌ها چگونه شکست می‌خورند» با ترجمه محسن میردامادی و محمد حسین نعیمی‌پور از زندانیان فتنه ۸۸٫ این کتاب توسط نشر روزنه در نمایشگاه کتاب عرضه می‌شود و توسط این دو در بنده ۳۵۰ اوین ترجمه شده است.

* کتابی با عنوان «زن؛ رهایی از وابستگی به مردان» در نمایشگاه کتاب عرضه شده است که عنوان این کتاب از شعار زنان فمینیست آسمانی گرفته شده است.

* غرفه نشر ققنوس اقدام به عرضه کتابی کرده که نویسنده در این کتاب به ساحت رزمندگان دفاع مقدس توهین های فراوانی را روا داشته است.

*  در لیست کتب ارائه شده توسط برخی ناشران، آثاری درباره تفکرات سلفیت دیده می‌شود.

* اشعار و کتاب های شاعر شاهین نجفی خواننده هتاک به امام هادی در یکی از غرفه های نمایشگاه ادامه دارد. این شاعر در جریان فتنه ۸۸ چندین بار بازداشت شده بود و حلقه های ادبی زیرزمینی با گرایش ابتذال ادبی را شکل داده است.

imagesسسس

 همچنین بنابه گزارش تهران پرس:

همانگونه که از پیش نیز قابل پیش بینی بود، این نمایشگاه با حواشی زیادی روبرو شد. اولین حاشیه مربوط به تبلیغات انتشارات کویر در رسانه های مجازی ضدانقلاب بود. در بدو افتتاحیه نمایشگاه، رسانه های مجازی ضدنظام اقدام به تبلیغ غرفه «انتشارات کویر» به مدیریت محمد جواد مظفر (محکوم فتنه۸۸) نمودند. از این رو از نمایشگاه کتاب خبر می رسد که کتاب آیت الله منتظری در غرفه این انتشارات در نمایشگاه کتاب در حال عرضه و فروش است.

اما از نکات قابل توجه در نمایشگاه کتاب سال ۹۳، اختصاص غرفه به انتشارات «حقیقت» وابسته به دراویش گنابادی و عرضه کتاب های این فرقه در نمایشگاه نموده است. به گزارش تهران پرس از نمایشگاه تهران خبر می رسد کتاب «تنبیه النامین» نوشته سلطان محمود گنابادی از جمله کتاب هایی است که در این غرفه عرضه می شود.

البته فروش کتب مارکسیستی و نویسندگان چپ گرا در انتشارات «مس» از دیگر حواشی انحرافی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.

imagesکککک

همواره از پاتوق بودن نمایشگاه کتاب و مزاحمت های آن برای مردمی که دلبسته به فضای کتاب و کتابخوانی هستندخبر هایی شنیده شده است امسال اتفاقی در محوطه مقابل شبستان در کنار چادر هایی که برای اقامه نماز اختصاص داده شده در حال وقوع است که هیچ سنخیتی با فضای نمایشگاه ندارد و آن اجرای ترانه هایی با حضور خواننده های آنها میباشد .بعد از ظهر های نمایشگاه کتاب آدم را به یاد کنسرت های موسیقی ، پارک های تفریحی می اندازد تا محیط فرهنگی، که میتوان ادعا کرد که این گونه برنامه ها نه تنها گرایشی برای کتاب خوانی ایجاد نمیکند بلکه کاملا نمایشگاه را به حاشیه کشانده است و مفهموم پاتوق را بیشتر خاطرنشان می کند.

همچنین به گزارش فارس:

*حضور برخی غرفه داران زن با پوشش نامناسب در حد مانکن و برخی مردان با کراوات در نمایشگاه کتاب جلب توجه میکند.

کاری از گروه فرهنگی معروف یاران

یک نظر

  1. با سلام و احترام تبریک میگویم امیدوارم موقق باشید…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>