خانه » اخبار » احیاء امر به معروف و نهی از منکر فقط مختص به بانوان نیست.

احیاء امر به معروف و نهی از منکر فقط مختص به بانوان نیست.

ه گزارش خبرگزاری فارس از مشهد علیرضا رشیدیان ظهر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد؛ اظهار داشت: در مشهد و در جوار حرم علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع)، زنگی میکنیم بنابراین این فضای ملکوتی نباید به نازیبایی‌ها تبدیل شود.

وی با بیان اینکه دین ما به حضور ارزشمند زنان در جامعه تأکید فراوان داشته افزود: البته با حفظ کرامات، که باید در اجتماع و محیط کار صورت پذیرد.

رشیدیان ادامه داد: وظیفه دانشگاه‌ها ارتقاء علمی دانشجویان است، پس باید این فضا را سالم پاکیزه و منزه کنیم تا دختران ما با خیال راحت در آنجا تحصیل کنند.

وی بیان داشت: دختران جامعه ما نباید به بهانه حجاب و عفاف محدود و از تحصیل محروم شوند اما باید در وضعیت مناسب به این امر مشغول باشند.

رشیدیان با اشاره به اینکه در بعضی از ادارات استان      حضور بانوان با رعایت حفظ حجاب صورت نمی‌گیرد؛ افزود: خانم‌ها باید با حفظ شأن در محیط کار حاضر و در چارچوب قوانین و ارزش‌های دینی فعالیت کنند.

وی بابیان اینکه فضای اجتماعی مطلوبی برای بانوان در استان ترتیب خواهیم داد؛ تصریح کرد: احیاء امر به معروف و نهی از منکر فقط مختص به بانوان نیست بلکه باید قوانینی برای مردان نیز داشته باشیم.

رشیدیان بابیان اینکه کسانی که فاسدند به معنای تشکیلاتی مجرم هستند و قانونا باید بدون ترحم و بخشش مورد مجازات قرار گیرند؛ ادامه داد: در حوزه فضای عمومی مشهد حرکات برخوردی نباید متمرکز به حریم رضوی باشد؛ بلکه باید کل شهر را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه باید در مبادی ورودی شهر اقدامات لازم را با حفظ کرامت صورت دهیم تا فضای عمومی شهر را معنوی، پاک و سالم نگه‌داریم؛ تأکید کرد: در مشهد و خراسان رضوی حتی یک مورد بزه هم زیاد است و باید جلوی آن را گرفت.

 

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930207000901#sthash.HBb2t77Q.dpuf

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>