خانه » اخبار » معراج ۲- مجموعه روایات امر به معروف و نهی از منکر

معراج ۲- مجموعه روایات امر به معروف و نهی از منکر

قال الله تعالی : مردان و زنان مؤمن دوستان یکدیگرند ؛ به نیکى فرمان مى دهند و از اعمال زشت باز مى دارند .(سوره توبه آیه ۷۱) .

رسول خدا صلی الله علیه و آله : خداوند مورد غضب خود قرار مى دهد مؤمن ضعیفى را که دین نـدارد. سؤال شد مقصود چه کسى مى باشد فرمودند: کسى که نهى از منکر نکند.

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : همواره امت من در خیر و خوبى بسر خواهند برد مادامى که امر به معروف و نهى از منکر نموده و در کارهاى نیک همکارى داشته باشند و اگر این امور را ترک کنند برکت از میان آنان خواهد رفت.

امام رضا علیه السلام : رسول خدا صلی الله علیه و آله همواره مى فرمودند: هرگاه امّت من از انجام امر به معروف و نهى از منکر سرپیچى کنند و آن را به یکدیگر واگذار نمایند، گویا با خـداوند اعـلان جنگ داده اند.

رسول اکرم صلی الله علیه و آله: جهاد بر چهار قسم است: ۱ ـ امر به معروف ۲ ـ نهى از منکر ۳ ـ راستى در هنگامه شکیبائى ۴ ـ دورى از گناهکار.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>