خانه » اخبار » آموزشی » وظیفه ما در جریان حوادث اخیر روشنگری است

وظیفه ما در جریان حوادث اخیر روشنگری است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از روشنگری اذهان عمومی به عنوان رسالت فرهنگیان در جریان حوادث اخیر یاد کرد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تکریم از بازنشستگان وزارت ارشاد که در تالار شورای فرهنگ عمومی برگزار شد با اشاره به ارزش خدمت‌رسانی به مردم از منظر اسلام گفت: فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد با سایر وزارتخانه‌ها متمایز است ما با کسانی سر و کار داریم که افراد نخبه، اهل فرهنگ، هنر و مطبوعات هستند و بنا داریم که خدمت‌رسانی به این قشر را افزایش داده و کارها را سرعت ببخشیم بنابراین از تجربه همه کسانی که سال‌ها عمر خود را صرف خدمت به فرهنگ این کشور کرده‌اند و بازنشسته‌ شده‌اند، استفاده می‌کنیم.
وی افزود: خدمت‌رسانی به مردم در هر دوره‌ای از افتخارات بزرگ است و امروز که نظام اسلامی روی کار آمده است همه می‌توانند با طیب خاطر وارد عرصه خدمت شوند. خدمت‌رسانی به مردمی که مسئولان آن از همین مردم انتخاب شده‌اند، افتخار بزرگی است.
حسینی در ادامه رویکرد دولت دهم را استفاده از تجربه‌های کارمندان بازنشسته خواند.
وی با اشاره به حوادث پس از انتخابات گفت: امام (ره) زمانی که انقلاب را شروع کردند، ۷۰ سال داشتند اما یک حرکتی را آغاز کردند که دنیا را تحت تأثیر قرار داد، امروز نیز که ما در دوران پیچیده‌ای قرار گرفته‌ایم باید از تجربه افرادی که امروز تجربه‌هایشان وقت ثمردهی است، استفاده بیشتری کنیم.
وی با اشاره به بیانات روشنگرانه رهبر انقلاب اسلامی درباره اهانت به تصویر امام (ره) گفت: بیانات دیروز مقام معظم رهبری روشنگرانه بود و اگر تا دیروز عده‌ای از روی حسن نیت اقدامات برخی از جریان‌ها را حمل بر صحت می‌کردند اما با این بیانات متوجه شدند که جریان فتنه حد و مرزی نمی‌شناسد تا حدی که هجمه خود متوجه امام و رهبری و ارکان نظام و اسلام کرده‌اند.
حسینی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان در طول ۸ سال جنگ تحمیلی گفت: پیروزی ایران در این دوره اعجاز و عنایت الهی بود و امروز نیز تک‌تک ما اعضای وزارتخانه سرباز انقلاب هستیم و باید در برابر توطئه‌های دشمنان روشنگری کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>